„Dozvěděli jsme se to teprve před chvilkou. Nějaké stanovisko k tomu zaujmeme zítra v tiskové zprávě. Necháme si to projít hlavou, nebudeme dělat unáhlenosti,“ reagoval na dotaz Deníku ve čtvrtek odpoledne po zveřejnění zprávy jednatel Vsetína Daniel Tobola. Jurík telefon nezvedal.

Vsetínský trenér na začátku září přes svého hráče Vašenku vydal brankáři Málkovi pokyn, aby po vyloučení Pernického inkasoval v oslabení gól na 0:5 a smazal tím trest pro jeho tým před prodloužením, které už Valaši hráli v plném počtu. To se dle nového výkladu pravidel hraje od nové sezony o čtvrtý bod.

V poslední vteřině se po nahození přerovského Indráka opravdu kotouč za brankovou čáru došoural. Hlavní rozhodčí celou situaci popsal do zápisu o utkání. Jurík však, byť neeticky, pouze využil díru v pravidlech. Další bizarní okolností celé aféry je, že se v rozehrané soutěži po medializaci celé kauzy měnily řády a tresty udělené v základní hrací době do prodloužení nezapočítávají.

„Výkonný výbor ČSLH se neztotožnil s názorem klubu, že skutková podstata provinění nebyla správně kvalifikována, neboť pokynem trenéra brankáři, že „v případě střeleckého pokusu na branku proti tomuto střeleckému pokusu nemá zasahovat“, nedošlo podle mínění klubu k ovlivnění výsledku,“ napsal výkonný výbor ve svém rozhodnutí.

„Neztotožnil se ani s názorem, že „hranice fair play nejsou pevně určeny ani stanoveny, a jejich výklad je závislý na konkrétní situaci“ a uložený trest je proto „nesprávný a nepřiměřený“. Podle názoru výkonného výboru ČSLH k ovlivnění výsledku utkání v důsledku trenérova pokynu jednoznačně došlo, přičemž trenér byl, s přihlédnutím k polehčujícím okolnostem, potrestán zákazem činnosti na nejnižší hranici sazby, kterou DK ČSLH v podobných případech umožňuje,“ stojí v rozhodnutí.

Jak zareaguje Vsetín? Zůstane Juraj Jurík zaměstnancem klubu?