„Zranění taky hrálo roli, ale to už bych neřešil. Je jedno, kdo dává góly, já nebo někdo jiný, je to play-off a my jsme jeden tým,“ vzkázal Březina, že nyní společně chtějí odklidit z cesty do baráže České Budějovice.

Oslavili jste nějak postup do semifinále? Dali jste si aspoň malé pivo?

Ano, samozřejmě, nějaké oslavy proběhly, ale nic velkého. My nekončíme, v pátek znovu hrajeme a chceme být na sto procent připraveni. Každopádně chceme poděkovat fanouškům, kteří byli neskuteční. Celou sérii nás podporovali i na venkovních utkáních ve velkém počtu.

Chválíte fanoušky, za které však klub musí platit pokutu 90 tisíc korun za vhazování předmětů na led a dokonce i odpadkového koše po rozhodčím Dědkovi. Zároveň máte podmínečně uzavřený stadion. Vedení klubu tohle chování veřejně odsoudilo. Co na to říkáte vy hráči?

Těžko hodnotit, naživo jsem nic neviděl, až pak jsme se něco dozvěděli. Ale v tu dobu jsme měli jiné myšlenky a soustředili jsme se jenom na hokej a na vítězství!

Sedmý rozhodující zápas byl těžký i po psychické stránce, byl na vás velký tlak. Stihl jste si zápas, jak se říká, i užít a vychutnat?

To máte pravdu, ale na druhou stranu, sedmý zápas play-off nehrajete každý den a tím, že jsme to zvládli, jsme si ho všichni užili.

Měli jste parádní nástup do utkání, vedli jste 3:0, jenže Prostějov snížil na 3:2. Co se stalo?

Těžko říct, tak to bývá, Prostějov využil přesilové hry a rázem to bylo 3:2.

Bylo rozhodující, že jste jim pak hned opět utekli na 4:2 a poté jste si už zápas kontrolovali?

Myslím si, že určitě. Prakticky hned vzápětí dal Radim Kucharczyk na 4:2, což nám hodně pomohlo, počkal si a udělal to moc pěkně.

V čem byl v celé sérii Prostějov nepříjemný?

Prostějov byl velmi silný soupeř. Zápasy byly vyrovnané. Řekl bych tedy, že ve všem. (smích)

Co se vám vybaví, když se řekne České Budějovice, váš semifinálový soupeř?

Je to další velmi silný soupeř. My se budeme snažit na sérii co nejlépe připravit a podat co nejlepší výsledek, tedy vyhrát.

Zatímco základní část vám osobně asi nevyšla i vinou zranění ve srovnání s loňskou sezonou podle představ, v play-off jste týmu sedmi body (4+3) přispěl výrazně k postupu. Už se nyní cítíte jako vloni, kdy vám to tam padalo?

Zranění taky hrálo roli, ale to už bych neřešil. Je jedno, kdo dává góly, já nebo někdo jiný, je to play-off a my jsme jeden tým.

Jak jste snášel, že tým nestál úplně na vašich gólech jako vloni a na ledě jste měl i méně prostoru, ve srovnání s loňskou sezonou v průměru o tři minuty méně?

Samozřejmě, jak už jsem na tohle narážel v předchozí odpovědi, i vinou zranění jsem toho tolik nenahrál, to k hokeji patří, ale k tomu už bych se nerad vracel. Důležité bylo a je, že se daří týmu. Navíc teď v play-off.

Už tušíte, zda zůstanete ve Vsetíně i v příští sezoně?

To bych teď nerad řešil, je to nejdůležitější část sezony a chceme udělat co nejlepší výsledek!

Vstupenky

Vstupenky přes internet jsou k mání až do hracího dne do 13 hodin daného utkání. Vzhledem k tomu, že zápasy semifinále se hrají zítra a v sobotu 16. 3., bude možno zakoupit lístky na oba zápasy.

Mimo online prodej vstupenek vsetínský klub nabízí i předprodej na 1. a 2. semifinálový zápas na pokladně zimního stadionu. Prodávat se budou pouze vstupenky na stání ještě dnes od 10 do 12 hodin a od 14 do 17 hodin na pokladně č. 2.

Ceny vstupenek na semifinále play-off byly stanoveny už před sezonou. Vstupenky na stání budou k mání za 140 Kč a na sezení za 200 Kč.