Klímek sezonu zakončil startem v dresu České reprezentace do 19 let v dubnovém turnaji ve slovenských Piešťanech.

Jak se Vám v dresu Česka v Piešťanech, kde jste v zápase s Finskem vstřelil svůj první reprezentační gól, hrálo?

V zajímavém turnaji vyčníval ruský tým, který na Slovensko přijel v silné sestavě. První souboj proti Finsku jsme prohráli 4:6. Herně to bylo vyrovnané utkání. Po první třetině jsme nad seveřany vedli 1:0. Od druhé části nás ale srážela nedisciplinovanost a Finové zápas otočili. Následný duel s Ruskem jsme prohráli 0:6. Paradoxně to byl můj nejpovedenější zápas v turnaji. Rusové nás ovšem od začátku střetnutí přehrávali. Turnaj jsme zakončili výhrou nad domácím Slovenskem 3:1. V bojovné partii se ovšem příliš pohledných akcí neurodilo a tak jsme byli hlavně rádi, že jsme Slováky porazili.

Jak vzpomínáte na poslední ročník juniorské extraligy?

Myslím, že můžeme být hrdí na to, co jsme se vsetínským mužstvem dokázali. Před sezonou nám moc lidí nevěřilo. S každou výhrou jsme jim ale dokazovali, že jako nováčci soutěže můžeme hrát vyrovnané zápasy s každým mužstvem a že můžeme porážet silné akademické celky jako Kometa Brno, Plzeň, Karlovy Vary, Třinec, nebo Vítkovice. Nakonec jsme vypadli až po pětizápasové čtvrtfinálové sérii s plzeňským týmem. 

Které zápasy se Vám nejvíc povedly, na které naopak nejraději zapomenete?

Byly to souboje se Slavií Praha a proti Liberci. V obou jsem vstřelil čtyři branky. Ten nejmíň povedený byl venkovní duel na konci základní části v Liberci. Ten jsme vysoko prohráli.

Jaký máte doposud nejhezčí zážitek v kariéře?

Byl to první duel za vsetínské áčko v Chance lize 20. září 2017 proti Přerovu. Bohužel jsme ho ale prohráli 1:3. Hodně mě také potěšil letošní překvapivý postup s juniory Vsetína do čtvrtfinále extraligy.

Určitě máte i horší zážitky, které to jsou?

Také to byla letošní čtvrtfinálové série play off s Plzní, když jsme pátý rozhodující duel na západočeském ledě prohráli 0:2. Zároveň to byl poslední zápas Vsetína v juniorské extralize. Po kontraverzním rozhodnutí funkcionářů Českého svazu ledního hokeje nás totiž jako osmý nejlepší tým v republice už v únoru z extraligy vyřadili.

S kým se Vám na ledě nejlíp spolupracuje?

Už dlouho hraju v jedné pětce s obránci Tomášem Ondračkou a Šimonem Jenáčkem. A letos jsme si sedli po hokejové i lidské stránce i s forvardem Lukášem Frydrychem.

Po letní pauze jste v tréninku na další sezonu téměř každý den, jak vlastně odpočíváte?

Kvůli reprezentačním povinnostem jsem měl letos trochu kratší volno. To jsem vyplnil různými masážemi. Jinak jsem relaxoval u dobrých filmů od Marvelu a také při komediích. Ale snažil jsem se být i v pohybu. Rád si zahraju další sporty jako tenis a hokejbal.

Jaká je Vaše vysněná dovolená?

Někdy bych se chtěl podívat na Maledivy.

Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo a nápoj?

 Pochutnám si na vepřové panence. Z nápojů to je kofola.

Jakou představu máte o příští hokejové sezoně?

Chtěl bych se dostat do základní sestavy vsetínského áčka. V Chance lize pak být platným hráčem a v ní odehrát kvalitní sezonu 2019-2020.