„Asi víme, kdo za to může,“ zmínil manažer druholigového Valašského Meziříčí Petr Dvořák cestu Jaromíra Jágra v rámci prezidentské návštěvy Číny.

Právě tam se upekla dohoda o rozvoji česko-čínského programu ledního hokeje. Češi mají Číňanům pomoci v přípravě na olympiádu v roce 2022.

„Sám za sebe říkám, že s tím nemám problém. Bude to pro některé účastníky druhé ligy zpestření. Uvidíme, co to přinese,“ je v očekávání Dvořák.

„Bylo by to zpestření i pro nás, kdyby k nám čínský mančaft přijel. Bylo by to oživení,“ tvrdí Dvořák.

Na druhou stranu vnímá i jakýsi úhybný manévr vedení českého hokeje, které by se mělo spíš soustředit na výchovu české mládeže a řešení palčivých problémů, které trápí hokejový národ.

„My se snažíme dávat šanci mladým klukům, ať už jsou ze Vsetína nebo vlastní odchovanci. Druhou ligu jsem hrál, měla by to být soutěž pro mladé kluky, kteří se vyhrají a mohou jít do první ligy nebo extraligy. Jestli český hokej chce jít tuto cestou, nemyslím si, že nám to dlouhodobě něco přinese. Pár let to může být nějaké oživení. Nevím, co od toho český svaz potažmo řídící soutěže druhé ligy očekávají,“ krčí rameny Dvořák.

Jediným důvodem této dohody mohou být peníze, které potečou z Číny.

„Jinak si to nedokážu vysvětlit. Tak jak proudí finance v jiných sportech a obchodech. Asi to něco přinese. Ale žádnou interní informaci nemám,“ dodal Dvořák.

Definitivní rozhodnutí padne ve čtvrtek po zasedání výkonného výboru.