„S blížícím se koncem základní části se každý bod hodí, popravdě nám přálo i štěstí,“ přiznal pro klubové stránky 38letý strážce vsetínské svatyně Luboš Horčička. „Ze začátku jsme domácí zaskočili a dvě trefy byly pro nás obrovský bonus a polštář. Mohli jsme pak hrát s větším klidem a utkání si pohlídali. Nemyslím si, že by ale Vary byly horší,“ dodal.

KARLOVY VARY – VSETÍN 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Vsetín položil základ výhře v prvních pěti minutách. Nejprve chyboval domácí brankář Novotný, Vítek toho využil a na Karafiáta zívala prázdná branka. V 5. minutě vyrazil Novotný lehkou střelu Markoviče pouze před sebe a z dorážky se prosadil Beránek. K velmi kuriózní situaci došlo v 11. minutě. Beránek při pokusu o dorážku hokejkou trefil brankáře Novotného do hlavy, čímž mu strhl helmu na led a rozhodčí ho za to chtěl odměnit dvouminutovým trestem, domácí hráč ale trest u rozhodčího odvolal!

Domácí favorit snížil 54 sekund před koncem první třetiny, kdy si Flek položil Horčičku a zavěsil. V prostřední části hry zahrozili nejprve vsetínští Šilhavý s Březinou, aby na druhé straně Horčička čaroval proti šancím domácích, kdy lapil také trestné střílení Rachůnka. Ve 33. minutě domácí dosáhli branky, ale ještě dříve byla hra přerušena. V úvodu poslední třetiny měl Horčička kupu štěstí, kdy se puk zastavil po střele Varů jen pár centimetrů před brankovou čarou. Necelé dvě minuty před koncem byl vyloučen Frolo, domácí to zkusili šest na čtyři, ale Vsetín cennou výhru ubránil.

Vsetínští hokejisté. Ilustrační foto
Vsetínský Kopta vymyslel nádherný gól. Tohle se nepodaří každý den, přiznal

„Jsme spokojeni s třemi body. Přerušili jsme domácím dlouhou vítěznou šňůru. Při vstupu do utkání jsme šli šťastně do vedení a ještě jej navýšili. Pak už jsme se soustředili na bránění. To se nám povedlo, i když nějaké šance domácí měli, ale to štěstí bylo na naší straně,“ zhodnotil utkání vsetínský trenér Jiří Dopita.

Ve středu Robe doma čeká další silný soupeř – Jágrovo Kladno. „Budeme chtít navázat na výhru, kterou chceme potvrdit. Kladno je opravdu těžký soupeř, ale budeme bojovat a opět se rvát o každý bod,“ slíbil za kabinu Horčička.

Branky a nahrávky: 20. Flek (T. Rachůnek, Balán) – 3. Karafiát (Vítek), 5. P. Beránek (Markovič). Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora - Belko, Tvrdík. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Střely na branku: 33:30. Diváci: 3358.

Hokejový zápas mezi Ústím nad Labem a Vsetínem.
Vsetín přivezl z Ústí nad Labem dva cenné body

Karlovy Vary: F. Novotný – Sičák, Krejčí, M. Rohan, Podlipnik, Šenkeřík, Kovačevič – T. Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vrdlovec, Skuhravý, Gorčík – Vachovec, Tuominen, Šafář. Vsetín: Horčička – D. Krenželok, Holomek, Slováček, Frolo, Žák, Dundáček, Ostrčil – Březina, Kopta, Markovič – P. Beránek, Illéš, Protasenja – Vávra, Podešva, Šilhavý – Karafiát, Pokorný, Vítek. Trenéři Dopita a Jenáček.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Slavia Praha – České Budějovice 4:3 s. n., Kladno – Frýdek-Místek 3:2 p. p., Litoměřice – Prostějov 3:1, Přerov – Kadaň 3:2, Ústí nad Labem – Třebíč 3:1, Havířov – Benátky nad Jizerou 4:2.

1. Č. Budějovice 41 25 4 3 9 116:69 86
2. Karlovy Vary 41 22 5 6 8 136:70 82
3. Kladno 41 21 5 4 11 136:94 77
4. Přerov 41 22 4 1 14 117:99 75
5. Slavia 41 21 3 3 14 111:90 72
6. Prostějov 41 19 6 2 14 133:107 71
7. Třebíč 41 18 5 2 16 102:99 66
8. Vsetín 41 15 7 2 17 127:114 61