Naposledy působil trenérsky v rámci klubu Roman Čechmánek na Vsetíně. „Před rokem a půl jsem tam skončil jako trenér juniorů a trenér brankářů. Pracoval jsem pro Český svaz ledního hokeje jako regionální trenér brankářů. Jezdil jsem po malých klubech, radil trenérům a brankářům, aby na jejich růstu a přípravě pracovali podle dnešních moderních tréninkových metod. Do toho jsem ještě individuálně připravoval vybrané gólmany," říká ke své nedávné minulosti nový trenér Valašského Meziříčí.

A pak přišlo laso z druhé ligy od Bobrů. „Bývalý hráč Bobrů, můj kamarád a spolužák ze studia trenérské licence, který mne velmi dobře zná, mi řekl, že bych jim mohl pomoct. Pak jsem jednal se sportovním manažerem panem Dvořákem. Ten mi představil tým, ujasnili jsme si priority, na čem chceme pracovat. Kluky jsem viděl v jednom utkání a pak jsme se dohodli na spolupráci," vrací se olympijský vítěz z Nagana, trojnásobný mistr světa a pětinásobný extraligový šampion se Vsetínem k námluvám s Valašským Meziříčím.

Své nové angažmá začal zlínský odchovanec a bývalý brankář týmů NHL Philadelphia Flyers a Los Angeles Kings výhrou nad Kopřivnicí. „Byly tam dobré, ale i špatné věci. Vím, že je tady tým kluků, kteří jsou ochotni na sobě pracovat, měnit návyky a herní systém, zlepšovat taktickou disciplínu, aby dokázali dobré věci přenést z tréninku do zápasu. Po prvním zápase je sice brzy, ale víme, kde nás tlačí bota. Moje angažmá není jen o tom, abych tým dovedl do play-off, ale hlavně osobně jsem si stanovil za cíl to, abychom se hokejově změnili, hráli moderní hokej, diktovali tempo hry a byli více na puku než soupeř. Kluci tady na to mají. Jestli se to podaří, je otázka, ale pokud si hráči zvyknou, že každý trénink a každý zápas je pro ně novým dnem učení," bude to dobré," dodává po prvním odkoučovaném zápase na lavičce Bobrů z Valašského Meziříčí jejich nový trenér Roman Čech᠆mánek.