Valaši však chtějí v úterním třetím utkání sérii prodloužit a ještě se porvat o případný historický postup do semifinále vyřazovací části.

První dvě dějství série se odehrály na ledě po základní části lépe postaveného Přerova a Bobři se potýkali především sami se sebou. V úvodním duelu podlehli vysoko 0:5, ve druhém pak po velkém boji 1:3. „Ze dvou prážek jsme pochopitelně zklamaní. Můžeme si za to ale z velké části sami. Vůbec se nám nedařila koncovka. Jediný gól Tatarčíka ve dvou zápasech je hodně špatná vizitka,“ pojmenoval kouč Valašského Meziříčí Roman Sedlák hlavní problém svého týmu.

Především ve druhém utkání byli Valaši blízko úspěšného výsledku. „Téměř celý zápas to bylo 1:1 a dokonce jsme dali i gól na 2:1. Sudí ho ale neuznal pro údajné postavení našeho hráče v brankovišti. Když už se blížilo utkání k prodloužení, dostali jsme pět minut před koncem branku a v naší power play pak ještě jednu. Právě ve druhém zápase jsme měli dostatek šancí, kdybychom alespoň něco proměnili, mohlo to být všechno jinak,“ povzdechl si kouč Sedlák.

Pokud chtějí Bobři v play off ješte setrvat, už nesmí ani jednou zaváhat. „Už se nesmíme ohlížet zpátky. Teď chceme doma vyhrát a pro to musíme udělat všechno. Hlavně se nám musí začít dařit koncovka. Chce to více střelby a hlavně důrazu kolem branky,“ přemýšlí nad receptem na úspěch Sedlák, jenž i za krajně nepříznivého stavu flintu do žita ani náhodou nehází.

„Věřím, že můžeme oba domácí zápasy vyhrát. Chceme vrátit sérii do Přerova. Na konci druhého zápasu se tam odehrála potyčka, která nás doufám zdravě nabudila. Na soupeře vlítneme a konečně dáme nějaké góly,“ burcuje trenér Bobrů.

V úterním třetím utkání, které se hraje od 18 hodin, bude moci Sedlák počítat téměř s kompletní sestavou. „Otazník je pouze nad obráncem Zientekem, který nehrál ve druhém zápase kvůli horečce. Jinak jsme v plné síle,“ hlásí novinky z kabiny kouč Sedlák.