Nahradí docela vydařené provizorní vedení prvního týmu ze strany mládežnických trenérů Tomáše Pařízka a Jaroslava Pokorného po odvolaném Davidu Handlovi a už dnes si odbude od 18 hodin premiéru proti Kopřivnici.

Někdejší brankář týmů NHL Philadelphia Flyers a Los Angeles Kings již v letošní sezoně nepůsobil ve službách rivala ze Vsetína, kde vypomáhal s brankáři a už v pondělí vedl první trénink Bobrů.

„Po ukončení spolupráce s trenérem Handlem jsme oslovili asi pět trenérů, které bych z pochopitelných důvodů, abych někoho nepoškodil, nechtěl jmenovat. S většinou jsem se sešel osobně, s některými jsem jednal telefonicky a nakonec jsme se dohodli s Romanem Čechmánkem. Když jsme si názorově sedli v otázce dalšího vývoje našeho týmu, byl pan Čechmá᠆nek jasná volba," říká k volbě nového trenéra předposledního týmu druhé ligy sportovní manažer Valašského Meziříčí Petr Dvořák.

Před Romanem Čechmán᠆kem, který se dohodl zatím s klubem na spolupráci do konce sezony, stojí nejen úkol dostat tým do play-off. „Kromě toho, že očekáváme zatraktivnění herního projevu a lepší výsledky, si od spolupráce s trenérem Čechmánkem slibujeme dodržování herní disciplíny a zavedení jeho systému do našeho týmu. Chceme, aby naši hráči pod novým trenérem přesně dodržovali stanovené taktické pokyny, což vyžaduje i samotný nový kouč. I když máme za sebou jen jeden den spolupráce, mám z toho dobrý pocit," dodává Petr Dvořák.

Čechmánek se stal ve východní skupině druhé ligy již třetím trenérem, který byl jako hráč u slavné zlaté éry vsetínského hokeje. S drobnými přestávkami už pátým rokem působí na střídačce Poruby Tomáš Sršeň, Valašský hokejový klub pak před sezonou převzal Jiří Dopita. Už 21. prosince se Čechmánek postaví Dopitovi a 4. ledna svede pikantní trenérský souboj se Sršněm.

Těšte se, ty bitvy budou mít grády!