Hokejisté Valašského Meziříčí odjížděli do Uničova v pozici jasných favoritů. Domácí převážně juniorský celek se krčí až na posledním místě tabulky a nepočítalo se, že by měl dělat soupeři větší problémy. Jenže stalo se! Uničov vyrobil na svém ledě překvapení kola a obral Bobry o všechny body, když je porazil 4:3. V táboře Valašského Meziříčí bylo po zápase velké rozladění. „Snad ani není co hodnotit. Náš výkon byl tak špatný, že není co řešit. Prostě jsme zápas nehorázně podcenili a mysleli jsme si, že se to vyhraje samo,“ zlobil se po šokující porážce trenér hokejistů Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

Jeho tým se chtěl zvednout po třech porážkách v řadě, namísto toho si uřízl pořádnou ostudu. „Takové zápasy se prostě musí vyhrávat. Není možné, abychom k tomu přistupovali tak, jako tentokrát. Byli jsme konečně až na Balgu v úplně kompletní sestavě a stejně to dopadlo takto,“ kroutil nechápavě hlavou kouč Bobrů.

Podle něj to byl snad nejhorší výkon Bobrů rozhodně letos a možná i za poslední roky. „Byla to tragédie. Hned v prvním kole jsme prohráli v Přerově 2:11, ale tentokrát to bylo ještě horší. Byl to náš nejhorší zápas. Je to ostuda,“ čertil se po šokující porážce trenér Meziříčí.

Při analýze zápasu nelze udělat jiný závěr, než překvapení kola. Takhle se přece neprezentuje družstvo, které atakuje první šestku a jehož cílem je play off. „Chybělo nám nasazení a bojovnost. Přesně tímto nás přetlačili domácí. Hráli nadšeně a navíc jim tam spadly nějaké góly,“ dodal k nepovedenému utkání Sedlák. Čtvrtou porážkou v řadě si hokejisté Valašského Meziříčí řádně zavařili. Spadli ze sedmého až na deváté místo a na šestou Opavu ztrácejí už čtyři body.

V Uničově se poprvé v dresu Valašského Meziříčí objevil kanadský obránce Jeff Winchester.

Urostlému 29letému zadákovi, jenž prošel nižšími zámořskými juniorskými i seniorskými soutěžemi a naposledy působil v Nizozemí v Eindhovenu, však na premiéru vyšel zápas, který se celému týmu totálně nepovedl. „Těžko jej hodnotit po prvním zápase. Navíc to bylo utkání, které se celému mužstvu hrubě nepovedlo. Každopádně střelu má dobrou a umí i přitvrdit,“ všiml si na kanadském bekovi kouč Sedlák.