Druhý regionální zástupce Valašské Meziříčí má zatím sérii s Orlovou nerozhodnou 1:1. Dnes večer pokračují obě série třetími zápasy. Od 18 hodin se hraje ve Valašském Meziříčí a v Šumperku.

Po nečekané pondělní výhře ne ledě soupeře porazili vsetínští hokejisté šumperské Draky také doma (4:2) a nabitý stadion Na Lapači (4260 diváků) ještě dlouho po utkání vytleskával svoje hrdiny. „Bylo to náš asi nejlepší zápas v letošní sezoně. Jsem přesvědčen, že jsme minimálně po dvě třetiny zápasu byli lepším týmem a velmi silného soupeře jsme přehrávali a zaslouženě vedli,“ rozplýval se po utkání trenér Vsetína Viktor Hlobil.

Valaši podali před svými fanoušky zodpovědný výkon a oproti všem očekáváním se tak výrazně přiblížili vysněnému finále. „Kluci hráli skvěle, obětavě, padali do každé střely. Podali všichni úctyhodný výkon. Nejhůře v zápase mi bylo, když soupeř snížil šest minut před koncem na 3:2. V těchto momentech stejně jako v celém utkání nás skvěle podržel Lukáš Plšek,“ pokračoval spokojený Hlobil.

Třetí díl série hrané na tři vítězství se odehraje v Šumperku dnes večer. Pokud by Valaši opět uspěli, budou ve finále. „Vedeme sice 2:0 na zápasy, ale ještě jsme takříkajíc nepřeskočili. Musíme se dál soustředit stejně jako dosud. Šumperk má velmi silný tým a nic ještě ani zdaleka není hotové,“ krotí kouč Hlobil přílišný optimismus.

Hokejisté Valašského Meziříčí nenavázali na skvělý domácí vstup do série s Orlovou (8:1) a na ledě soupeře ve středu večer naopak vysoko prohráli (1:6). Výsledek však tak úplně neodráží dění na ledě. Ještě po dvou třetinách vedli domácí jen 2:1 a všechno mohlo být i naopak. „Za stavu 1:1 jsme měli velkou šanci, ale nedali jsme. Naopak se trefili domácí a dorazila nás nešťastná situace na začátku třetí části. V našem rohu nám smolně zůstal puk stát v kaluži vody a dostal se k soupeři, který dal třetí branku. Tam se asi rozhodlo,“ líčil druhý duel semifinálové série trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

V závěru už byl výsledek zápasu jasný, a tak hosté prostřídali sestavu a trošku tak šetřili síly na další zápas. „Je úplně jedno, jestli prohrajete o dva nebo o čtyři góly. To je prostě play off. Pro nás je důležité, abychom se otřepali a makali dále. V Orlové nám trošku chyběla jiskra a takový celkový herní klid. Přesně na těchto věcech to musíme postavit doma a věřím, že budeme úspěšní,“ přemítá kouč Sedlák.