Po vítězství v sérii 2:0 na zápasy je tak v semifinále čeká nejtěžší možný soupeř – Slavia Praha, což je v podstatě česká národní reprezentace. První duel semifinálové série je na programu již o tomto víkendu, v sobotu 12. února od 13 hodin na zimním stadionu Na Lapači.

1. zápas

VHK VSETÍN – HC PLZEŇ 1929 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Stav série: 1:0

První třetina byla velmi opatrná z obou stran a všechny náznaky šancí zmařily obě vynikající brankařky, jak domácí Horáková, tak plzeňská Šimůnková. Ve druhé třetině přidaly Vsetíňanky na aktivitě a odměnou jim bylo vedení 2:0 po brankách Veliké a Baslové. Hostující hráčky ale dvě minuty před druhou sirénou snížily na 2:1.

Ve třetí třetině začaly opět lépe vsetínské hráčky a ve 44. minutě po brance Povýšilové šly opět do dvougólového vedení. Za minutu a půl ovšem plzeňská Vylíčilová skórovala a dala Plzni naději – 3:2. Definitivní tečku za výsledkem udělala Hana Vávrová v 50.minutě, po krásné akci Mazánkové s Vojtěchovou­.V poslední desetiminutovce si vsetínské „Sfingy“ skvělou taktickou hrou už své první vítězství v sérii pohlídaly, velký klid jim dodávala skvělá brankařka Bára Horáková.

Branky a asistence Vsetína: Veliká (Mazánková), Baslová (Svobodová, Povýšilová), Povýšilová (Vojtěchová), Vávrová (Vojtěchová, Mazánková). VHK Vsetín: Horáková (Močková) – Kovářová, Špoková, Vojtěchová, Duroňová, Potěšilová, Hadašová – Svobodová, Povýšilová, Baslová – Vávrová, Mazánková, Veliká – Skácilová, Jasenská.

2. zápas

HC PLZEŇ 1929 – VHK VSETÍN 4:5 (2:3, 0:1, 2:1)
Konečný stav série 0:2

Přestože se vsetínské hokejistky vydaly na dlouhou cestu na druhý konec republiky do Plzně už po páté hodině ranní, bylo od první minuty utkání vidět, že se chtějí vyhnout případnému třetímu utkání, které by se konalo následující den ve Vsetíně. Nepolapitelná byla pro soupeřky hlavně Klára Mazánková, která si hned v úvodní třetině připsala dvě branky a jednu asistenci. Plzeňské hráčky s odpovědí přišly v přesilových hrách a po třetí z nich už na světelné tabuli svítil stav 2:2. Naštěstí se hned 30 sekund po vyrovnávající brance opět prosadila aktivní Mazánková, a tak po první třetině vedl Vsetín 3:2.

Od druhé dvacetiminutovky začaly vsetínské hráčky hrát skvěle takticky a výtečnou defenzivou v podstatě nepouštěly plzeňské hráčky do žádných větších šancí. Naopak při každém získání puku nebezpečně hrozily před brankou Plzně. Z jedné takové akce padl čtvrtý gól do plzeňské brány, to když Mazánková našla přesně mezi kruhy Baslovou, která nedala plzeňské Šimůnkové v brance šanci.

Do třetí třetiny vsetínské hráčky nastoupily s tím, že už branku dát nemusí, stačí jen dobře bránit. Jenže plzeňské hráčky už v čase 41:42 vstřelily třetí branku, když využily už třetí ze čtyř přesilových her. Naštěstí se vsetínský tým nepoložil, dál velmi pozorně bránil a velký moment přišel ve 49. minutě. Svobodová našla krásnou přihrávkou zpoza branky výtečně najetou Petru Vojtěchovou, která nekompromisně skórovala k pravé tyči a Vsetín vedl 5:3. Tato branka byla skutečným bonbónkem i pro hokejové fajnšmekry. Poté se Plzeň zuřivě hnala za snížením a podařilo se jí to 8 minut před koncem. A na drama bylo zaděláno. Vsetínské hráčky ovšem poslední minuty odehrály s naprostým přehledem a hra se víceméně odehrávala ve středním nebo obranném pásmu Plzně. Závěrečná siréna tak přinesla obrovský zelenožlutý gejzír vsetínské radosti z postupu do semifinále.

Branky a asistence Vsetína: Mazánková, Vávrová (Veliká, Mazánková), Mazánková (Kovářová), Baslová (Mazánková), Vojtěchová (Svobodová). VHK Vsetín: Horáková – Kovářová, Špoková – Vojtěchová, Duroňová – Svobodová, Povýšilová, Baslová – Vávrová, Mazánková, Veliká – Jasenská, Sadílková, Hadašová.

(spo)

Přijďte povzbudit vsetínské holky

Mimořádně těžká práce čeká vsetínské hokejistky, které v semifinálové sérii play off ligy žen vyzvou Slavii Praha, tedy v podstatě český reprezentační výběr. První utkání série je na programu již v sobotu 12. února ve 13 hodin na zimním stadionu Na Lapači. Vsetínská děvčata jistě budou podporu fanoušků potřebovat, tak se přijďte podívat na dívčí hokej a podpořit valašský tým.