Za svá záda pustil Plšek na ledě favorita jen jediný puk a přispěl tak k vítězství 2:1 a k nečekanému vedení Vsetína v sérii. Po zápase mohl být právem spokojený.

„Bylo to strašně těžké utkání, také jsem snad ještě nechytal. Mě se ale od první minuty chytalo skvěle. Věřil jsem, že když dáme dva nebo tři góly, tak vyhrajeme,“ líčil po utkání šťastný Lukáš Plšek.

Svůj tým v zápase mnohokrát podržel, i trenéři soupeře jej určili za nejdůležitějšího muže zápasu. „Potvrdil jsem si, že se mi v Šumperku fakt chytá dobře a daří se mi tady. Bylo to hodně náročné utkání, ale když vás to trefuje a máte lauf, tak není ani znát žádná únava nebo něco podobného,“ pokračoval spokojeně Plšek.

Semifinálová série play off pokračuje druhým dílem ve středu v podvečer od 18 hodin na Valašsku. Ve Vsetíně pořádně stoupá hokejová horečka a na stadionu Na Lapači se čeká možná i plný dům.

„Věřím, že se lidi na nás přijdou podívat. Už ve čtvrtfinále s Hodonínem byl našlapaný stadion, byla fantastická atmosféra. My si vůbec celé play off užíváme opravdu maximálně a hrajeme to hlavně pro ty lidi na Vsetíně. Už nám sice pomalu dochází dech, ale stále se nás drží štěstíčko. Musíme na ledě prostě nechat všechno, doma to ani jinak nejde. Doufám, že i ve druhém zápase vyhrajeme a povedeme 2:0,“ zasnil se Plšek nad ideální variantou dnešního utkání.

(mha, jk)