„Samozřejmě to se mnou nijak nesouvisí,“ ubezpečuje 23letý Gába, který přišel z Českých Budějovic.

Poněkud netradiční a originální způsob hledání posil vedení Vsetína se však logicky dostal i ke Gábovi. Inzerát Valaši na úřadu práce vyvěsili 21. dubna, o pár dní později už si o šestinásobném mistrovi vyprávěla celá republika.

„Už jsem měl v té době ve Vsetíně všechno podepsané, docela jsem koukal,“ přiznal Gába, že jeho nový zaměstnavatel se umí dostat do povědomí veřejnosti. „Když jsem to pak někomu řekl, dostal jsem spoustu vtipných dotazů, zda jsem na tohle kývl,“ vybavuje si rodák z Písku, pro něhož poznámky kamarádů byly někdy i nepříjemné.

„Nevypadalo to pro mě moc dobře, ale snažil jsem se to nevnímat,“ tvrdí gólman, který v první lize v dresu Jihočechů odchytal celkem 83 zápasů s průměrem 2,12 branky na zápas a 92,57 procentní úspěšností zásahů.

Přestože měl na stole více variant, angažmá na Lapači jej zlákalo.

„Už jsem chtěl změnu a nový impulz a nabídka Vsetína se mi líbila ze všech nejvíc. Hráli jsme tady dvakrát s Budějovicemi, líbila se mi atmosféra. Všechno do sebe zapadlo a jsem tady,“ tvrdil Gába, který do nového týmu i města přišel společně s dalšími dvěma spoluhráči z Českých Budějovic Lubošem Robem mladším a Vítem Jonákem.

„Nevěděli jsme jeden o druhém. Ve finále jejich příchod nerozhodoval, ale jsem rád, že tady tihle kluci jsou. S Lubošem jsme od páté třídy chodili do školy, známe se dlouho. Bydlíme spolu na bytě, je to tady na pohodu, nemůžu si na nic stěžovat,“ vzkázal Gába.

Zřejmě s nejslavnějším Jihočechem v dresu Vsetína Radkem Bělohlavem, který na Lapači strávil tři sezony a získal dva mistrovské tituly, však nedebatoval.

„Spíš jsem si všechno zjišťoval sám od agentů a podobně. S Bělmou jsme se o tom vůbec nebavili,“ tvrdí Gába.

Ten už na Lapači byl několikrát. Jako divák i jako soupeř na ledě. „Vím, že jednou jsem se tady podívat byl. Bylo to neskutečné. A vzpomínám si, že jsem sem jezdil i s mládeží. Na člověka zdejší historie dýchne,“ potvrzuje.

A vloni dvakrát zažil pověstný valašský randál. „Je to starší zimák, hučí to tady a líbí se mi, jak hokejem diváci tady žijí. Vsetín je hokejové město. Neříkám, že v Budějovicích by to bylo jiné, ale tím, že je to starší zimák, je tady větší rachot,“ srovnal Gába.