„Jsem rád, že se nám podařilo přivést trenéra s citem pro druhou ligu. Věřím, že dokáže tým uklidnit především v koncovce a zlepšit přesilové hry,“ uvedl na klubovém webu sportovní manažer Bobrů Petr Dvořák.

Doboš začal svoji trenérskou kariéru v Opavě, kde byl asistentem u tehdy prvoligového Slezanu a hlavním trenérem u mládeže. Po ročním angažmá v Novém Jičíně se přesunul do Polska. V tamní nejvyšší soutěží působil s jednou přestávkou osm let.

Naposledy vedl Unii Osvětim. Nyní se vrací zpět na Moravu, ve východní skupině druhé ligy povede Valašské Meziříčí. Svoji premiéru si odbude ve středečním domácím zápase s Opavou.

„Osm let jsem strávil v Polsku, kde jsem trénoval extraligu. Kvůli rodině jsem se ale chtěl vrátit do Česka, abych byl blíže vnoučatům. A když přišla tato nabídka, tak jsem ji vzal jako velkou výzvu,“ prohlásil Doboš.

Podle něj se dá polská extraliga srovnat s tuzemskou třetí nejvyšší soutěží. „V Polsku jsou určitě dobré mančafty. Je to otevřená liga a hraje tam hodně cizinců. Můžu každopádně říct, že Valašské Meziříčí nebo Šumperk by si tam mohli zahrát,“ myslí si.

Obrázek o novém týmu si udělal právě v sobotním zápase na ledě vedoucího Šumperku. „Utkání bylo po fyzické stránce velmi dobré. Hrálo se nahoru dolů, Valmez hrál velmi dobře jak do útoku, tak i do obrany. Vidím obrovský potenciál kluků a můžu říct, že bylo Valašské Meziříčí lepší než Šumperk, který je profesionální tým,“ uvedl Doboš.

Zkušený trenér věří, že Bobři mohou v play-off překvapit. „Pokud budou kluci dál hrát jako v Šumperku, můžeme dojít daleko,“ je přesvědčený.