„Jsem rád, že se nám podařilo přivést trenéra s citem pro druhou ligu. Věřím, že dokáže tým uklidnit především v koncovce a zlepšit přesilové hry,“ uvedl na klubovém webu sportovní manažer Bobrů Petr Dvořák.

Doboš začal svoji trenérskou kariéru v Opavě, kde byl asistentem u tehdy prvoligového Slezanu a hlavním trenérem u mládeže. Po ročním angažmá v Novém Jičíně se přesunul do Polska. V tamní nejvyšší soutěží působil s jednou přestávkou osm let.

Naposledy vedl Unii Osvětim. Nyní se vrací zpět na Moravu, ve východní skupině druhé ligy povede Valašské Meziříčí. Svoji premiéru si odbude ve středečním domácím zápase s Opavou.

„Osm let jsem strávil v Polsku, kde jsem trénoval extraligu. Kvůli rodině jsem se ale chtěl vrátit do Česka, abych byl blíže vnoučatům. A když přišla tato nabídka, tak jsem ji vzal jako velkou výzvu,“ prohlásil Doboš.

Karlovská 50, která se jela jako jeden ze závodů největšího seriálu zimních běhů na lyžích SkiTour 2019 se vydařila. Na tratě dlouhé 10, 25 a 50 km se v sobotu 16. února vydalo šest stovek závodníků.
Karlovská 50 se překládá na náhradní termín

Podle něj se dá polská extraliga srovnat s tuzemskou třetí nejvyšší soutěží. „V Polsku jsou určitě dobré mančafty. Je to otevřená liga a hraje tam hodně cizinců. Můžu každopádně říct, že Valašské Meziříčí nebo Šumperk by si tam mohli zahrát,“ myslí si.

Obrázek o novém týmu si udělal právě v sobotním zápase na ledě vedoucího Šumperku. „Utkání bylo po fyzické stránce velmi dobré. Hrálo se nahoru dolů, Valmez hrál velmi dobře jak do útoku, tak i do obrany. Vidím obrovský potenciál kluků a můžu říct, že bylo Valašské Meziříčí lepší než Šumperk, který je profesionální tým,“ uvedl Doboš.

Zkušený trenér věří, že Bobři mohou v play-off překvapit. „Pokud budou kluci dál hrát jako v Šumperku, můžeme dojít daleko,“ je přesvědčený.

Předseda Zlínského krajského fotbalového svazu Pavel Brímus
Šéf fotbalu na Zlínsku Brímus: VAR neslouží k odstranění chyb, spíše naopak