Valaši ještě mohou skončit ve vyrovnané tabulce od čtvrtého až po sedmé místo, jejich potencionálních protivníků pro vyřazovací část je ještě hodně– Nový Jičín, Přerov, Blansko a TechnikaBrno.

VAL. MEZIŘÍČÍ– OPAVA

středa v18hodin, předchozí zápasy 3:3, 6:5pp, 3:0.

Vdosavadních třech vzájemných utkáních se hokejistům Valašského Meziříčí na Opavu dařilo. Na ledě soupeře nejprve remizovali a pak vyhráli, doma vybojovali dva body za výhru vprodloužení. Vpřípadě dnešní výhry a ztráty Blanska či Techniky Brno by se Bobři mohli dostat ze stávaného šestého místa na páté nebo čtvrté. „Není radno otom spekulovat.

Stejně nevíme, jak zahrají týmy před námi, spíše si myslím, že Blansko ani Technika ztrácet nebudou. Je to ale jedno, my se oto nezajímáme, chceme vyhrát a nepustit před sebe Šternberk,“ hlásí kdnešnímu zápasu sOpavou trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

Vminulém kole Valaši příkladně zabojovali, když vnotně prořídlé a kombinované sestavě dokázali přivést všechny body zUničova, kde vyhráli 5:3. „Byl to celek divoký zápas. Vedli jsme už otři branky, pak jsme polevili a dvě dostali.

Nicméně jsme měli závěr pod kontrolou a došli celkem vklidu pro vítězství. Kluci dali do hry hodně srdíčka, a to rozhodlo,“ pochválil své svěřence kouč Sedlák.

Vneděli vUničově nastoupili Bobři jen spěti beky, jeden znich byl junior Veselský, který si odbyl debut vmužích. Vútoku chyběli kvůli viróze Štraub sTesaříkem. ve středu by měla být situace oněco lepší. „Vobraně se asi nic nezmění, bude kdispozici stejných pět obránců jako vUničově. Vútoku by se podle všeho mohli vrátit tesařík se Štraubem,“ prozradil Sedlák.

Sestava Val. Meziříčí vposledním kole: Valašské Meziříčí: Krumpoch (Mocek)– Krisl, Růčka, Bezouška, Zrník, Veselský– Tatarčík, Kratěna, Matějný– Dědek, Dvořák, Pavlas– Ašer, Martiník, Vaněček– Stromšík.

Dnešní program posledního 34.kola základní části: Valašské Meziříčí– Opava, Nový Jičín– Hodonín, Technika Brno– Uničov, Orlová– Šternberk, Kroměříž- Blansko, Karviná– Přerov.