Meziříčští Bobři splnili v utkání roli mírného favorita a z Uničova si odvezli vítězství. Valaši v utkání třikrát vedli a jejich vítězství pečetil v poslední minutě svojí druhou brankou útočník Pavel Šebesta. Kouč Sedlák si tedy mohl po prvním zápasu sezony vydechnout a na cestu si jeho svěřenci přibalili všechny body. „Přestože bylo znát, že je to první mistrovské utkání a kluci byli trošku nervózní, nakonec to zvládli dobře. Za první výhru jsme samozřejmě rádi,“ konstatoval trenér vítězů Roman Sedlák.

V dresu Bobrů se v utkání v Uničově překvapivě objevil i útočník Robin Kovář, jenž loni působil ve slovenské extralize v Liptovském Mikuláši, a má za sebou třeba i extraligové štace ve Vsetíně nebo Zlíně. „Zahrál určit dobré utkání, ale bohužel u nás nezůstane. Bylo to jen na tento jeden zápas. Původně jsme počítali, že by mohl hrát ještě aspoň ve středu s Prostějovem, ale mezitím už zamíří na další angažmá,“ podotkl kouč Sedlák ke startu 25letého meziříčského odchovance Robina Kováře.

Mimořádně nepovedený start do nové sezony, před kterou vyhlásil útok na přední příčky a případně i postup do první ligy, zažil o víkendu Vsetín. V utkání s nováčkem soutěže Frýdkem-Místkem si měli Valaši dobře ozkoušet atmosféru mistrovských zápasů a hlavně vstoupit do nové sezony tříbodovým ziskem. Na Lapači však bylo v sobotu večer všechno jinak. Frýdek-Místek po první třetině vedl, a i když žlutozelení dokázali otočit na 2:1, to samé se potom povedlo hostům, kteří obrátili na 3:2 ve svůj prospěch. Fanoušci tak odcházeli z prvního utkání sezony značně rozladěni. „Byl to hrozný výkon. Všem fanouškům se musíme omluvit, že se na to museli dívat,“ byl po utkání zklamaný trenér Vsetína Viktor Hlobil. Jeho svěřenci všechny branky inkasovali při vlastních přesilovkách. Jedna branka padla dokonce ve dvojnásobné početní výhodě. „Chodí tady na druhou ligu velké návštěvy a fanoušci si toto jistě nezaslouží. Už se to nesmí opakovat,“ dodal důrazně kouč Hlobil.