Domácí Drtiči tak prohráli po více než dvou měsících, a navíc před vlastními fanoušky. Před utkáním se oba týmy mohly pochlubit naprosto impozantními bilancemi. Valaši z posledních jedenácti utkání jen jednou prohráli a vyšplhali se z posledního místa na šestou příčku.

Domácí Hodonín dokonce 14 utkání v řadě neprohrál a naposledy pocítil hořkost porážky na začátku října doma s Kroměříží. Podobně jako v prvním vzájemném duelu sezony, ,který Bobři doma prohráli (0:1) ani tentokrát mnoho branek nepadalo. Přesto se žádná defenzivní partie na stadionu Hodonína nekonala.

 

„Rozhodně to nebylo žádné bránění, hrál se útočný hokej na obě strany. První třetina patřila jednoznačně domácím. Byli lepší, dali i branku a ještě několikrát jsme měli štěstí, když trefili tyčku,“ přiznal trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

Ve druhé třetině se ale hosté poněkud osmělili a tlak domácích už nebyl tak viditelný. „Od poloviny zápasu jsme začali hru minimálně vyrovnávat a dařila se nám hra, která nám přináší úspěch. Kluci hráli velmi trpělivě, bojovně a dobře bruslili,“ pochválil Sedlák svoje svěřence za zlepšení, které přineslo v polovině zápasu vyrovnání z hole Dvořáka a tři minuty před koncem dokonce vítěznou branku Tatarčíka. „To byl sice takový šťastný gól po odraženém puku, ale i takové platí,“ pousmál se kouč Sedlák.

V poslední minutě ještě zkoušeli domácí vyrovnat, ale nezbyl jim už dostatek času. „Rozhodčí nás poslal do třech a domácí ještě odvolali brankáře, takže hráli chvíli šest na tři. Naštěstí už zbývalo jen patnáct vteřin a Pepa Štraub skvěle zahrál buly, takže jsme utkání dotáhli do vítězného konce,“ oddychl si Sedlák, který si nemohl vynachválit výkon brankáře Krumpocha.

„Michal zachytal tradičně skvěle. Moc nás podržel hlavně v první třetině, ale i ve zbytku zápasu. Výborný byl ale i domácí gólman. Oba byli ozdobou utkání,“ dodal ke šlágru kola Roman Sedlák.

Hokejisté Meziříčí tak ukončili úctyhodnou šňůru Hodonína, který neprohrál více než dva měsíce. „Věděli jsme o té sérii, ale moc jsme na to nemysleli. Taky jsme dopadli před dvěma týdny podobně, když jsme prohráli s Uničovem. Každá série jednou končí. Už se nám zdálo, že bod bude podle průběhu

zápasu v Hodoníně super, ale výhra je příjemný bonus navíc,“ doplnil trenér Sedlák.
Posledním vystoupením Meziříčí v tomto kalendářním roce bude zítřejší domácí utkání se Šternberkem (17).