V utkání s Opavou jim nestačilo ani vedení 5:1 ve 35. minutě. Hosté stihli v dramatické poslední části srovnat na 5:5, a tak byli Bobři rádi, že vyválčili alespoň bod navíc za vítězství v prodloužení (6:5). Pod vedením nově složené trenérské dvojice Sedlák - Dědek si Valaši připsali již šesté utkání v řadě bez prohry.

Za bod navíc jsou Valaši rádi


Takových zápasů, jako byl souboj s Opavou, se hraje za sezonu jen velmi málo. Bobři byli do poloviny utkání jasně nahoře a ve 35. minutě už vedli 5:1. Pak se ale začaly dít věci, které jim zápas notně zkomplikovaly.

„Dostali jsme rychlé dvě branky a hned to bylo jen 5:3. Tyto dva góly ještě bereme na sebe, byly to hrubé chyby v obraně,“ hodnotil zlomovou část utkání kouč Meziříčí Roman Sedlák.

„Ač to nemám moc v oblibě a nerad se takovými věcmi oháním, tak nemohu nevzpomenout výkon hlavního sudího v poslední třetině. Pískal dost proti nám a hostům se podařilo srovnat. Dokonce i v následném prodloužení nás rozhodčí poslal do třech, proto jsme za bod navíc moc rádi,“ pokračoval trenér Sedlák.

„Jen je škoda, že jsme Opavu neporazili v normální době, mohli jsme ji v tabulce přeskočit. Tak dobře rozehraný zápas se musí udržet,“ doplnil Roman Sedlák. V tabulce třetí nejvyšší soutěže jsou Valaši na sedmém místě. Na šestou Opavu ztrácí jeden a na páté Blansko tři body. V 16. kole zajíždí v neděli na led Blanska.