Povedená šňůra, která napsala svůj pátý díl ve středu vítězstvím 4:3 v prodloužení nad Novým Jičínem, je vyšvihla až na sedmou příčku tabulky. Na příkladu Bobrů se tak znovu názorně ukazuje, že výměna trenéra dokáže udělat s týmem divy.

Než došlo ke změně u kormidla, Valaši se trápili a krčili se na dně tabulky. V prvních devíti kolech druhé ligy skupiny C získali jen šest bodů, což stálo místo kouče Jana Klacla, který byl u svého týmu téměř přesně jeden rok.

V pěti zápasech pod novou dvojicí Sedlák - Dědek získali Bobři hned dvanáct bodů a vyšvihli se z poslední pozice až na sedmou příčku. „Není to jen prázdná fráze o novém impulsu s novým koučem. Kluci hokej hrát umí a vím to dobře, protože jsem s nimi ještě v letošní sezoně hrával.

Jen si teď více věří a vychází jim to. Dávají do hry potřebnou bojovnost, srdíčko a stojí při nás i štěstí,“ shrnul jednoduše základní atributy úspěchu v posledních kolech kouč Meziříčí Roman Sedlák, jenž do 9. kola nastupoval za Bobry na ledě a po odvolání kouče Klacla přešel na střídačku jako trenér.

„Přesně takovou hrou se musíme prosazovat i v dalších zápasech. V sobotu nás čeká Opava, což je poměrně podobný soupeř jako byl ve středu Nový Jičín. Znamená to tedy, že musíme vycházet ze zabezpečené obrany a podat výkon na maximální hranici bojovnosti, stejně jako ve všech minulých úspěšných zápasech,“ přemítá trenér Sedlák.

Do zítřejšího domácího zápasu 15. kola s Opavou (17) bude moci Sedlák počítat s kompletní sestavou až na jednu výjimku. „Vaněček si v první třetině zápasu s Jičínem natáhl třísla. Uvidíme, jak brzy se dá dohromady,“ podotkl Sedlák.