V rámci 14. kola druhé ligy bude trenérská dvojice Roman Sedlák - Jan Dědek, která přebrala mužstvo po odvolání trenéra Jan Klacla po 9. kole soutěže, navázat na předchozí dobré výsledky.

VAL. MEZIŘÍČÍ - NOVÝ JIČÍN

dnes 18 hodin, předchozí zápas 1:4


Po trenérské rošádě se Bobři zvedli a ze čtyř zápasů pod novou trenérskou dvojicí vydolovali tři vítězství a jednu remízu. Poslední výhra v neděli v Orlové je o to cennější, že se potkaly dva týmy ze spodní části tabulky, kterým se shodně moc nepovedl začátek sezony a oba měnily kouče.

„V Orlové jsme sice nezačali dobře a prohrávali jsme, ale dokázali jsme se zvednout několika ubráněnými přesilovkami a od druhé třetiny jsme byli lepším celkem.

Kluci zahráli podobně jako v předchozích zápasech a vyhráli zaslouženě,“ pochvaloval si nedělní vítězství trenér Bobrů Roman Sedlák, jenž ještě v průběhu letošního ročníku několikrát nastoupil v řadách Bobrů, ale po odvolání trenéra Klacla se postavil na střídačku s asistentem Dědkem.

V dnešním sousedském derby dvou týmů, které od sebe dělí necelých dvacet kilometrů, se představí domácím divákům jedna nová a jedna staronová tvář.

Do sestavy se po dvou měsících v nedělním utkání v Orlové vrátil útočník Jakub Ašer. Hbitý forvard chyběl svému týmu dva měsíce kvůli zlomenině předloktí, kterou si přivodil právě v prvním vzájemném utkání Bobrů s Novým Jičínem ve třetím kole soutěže na konci září.

Zcela novou tváří pro meziříčské fanoušky bude slovenský obránce Stanislav Doskočil, který přišel z Dubnice do konce sezony a poprvé byl týmu k dispozici v neděli v Orlové, kde ale ještě nenastoupil. Dvacetiletý bek odehrál většinu uplynulé sezony ve slovenské extralize juniorů za Nitru (ve 32 zápasech 4 branky + 4 asistence).

Za stejný tým naskočil i k devíti utkáním mužské extraligy, ve kterých si připsal jednu přihrávku. Marodka Bobrů se po návratu Ašera téměř vyprázdnila. Zbyl na ní jen zkušený Josef Štraub, který laboruje s třísly.

„Je možné, že nastoupí už proti Novému Jičínu, ale nelze to říci s jistotou. Necháváme to spíše na Josefovi, jak se bude cítit. Je to zkušený hráč. Kdyby ale nehrál s Jičínem, tak v sobotu s Opavou už si myslím, že nastoupí,“ podotkl Sedlák na adresu 41letého harcovníka hájícího barvy Bobrů.

 

Sestava Val. Meziříčí v minulém kole: Krumpoch - Zavrtálek, Růčka, Zientek, Grussmann, Zrník, Krisl, Bezouška, Doskočil - Tatarčík, Glas, Vaněček - Ašer, Dvořák, Tesařík - Dědek, Martiník, Kratěna - Kuneta, Stromšík.

Program dnešního 14. kola: druhé ligy skupiny východ: Val. Meziříčí - Nový Jičín, Opava - Hodonín, Technika Brno - Přerov, Uničov - Kroměříž, Blansko - Orlová.