VAL. MEZIŘÍČÍ - TECHNIKA BRNO 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Střelecká nemohoucnost a výborný výkon Pavla Nešťáka v brance Techniky Brno stály za sobotní první prohrou hokejistů Valašského Meziříčí v domácím prostředí. Ve zmiňovaných prvních dvou domácích duelech sezony nastříleli Valaši patnáct branek, tentokrát však za celý zápas brankáře Techniky Brno nepřekonali ani jednou.

Branky a asistence: 27. Špok (Benýšek), 51. Dostál (Karlíček), 60. Martinák. Rozhodčí: Venglář. Vyloučení: 3:8. Bez využití. Diváci: 560. Val. Meziříčí: Krumpoch - Krisl, Růčka, Zientek, Zavrtálek, Bezouška, Zrník - Vaněček, Dvořák, Matějný - Kratěna, Štraub, Tesařík - Dědek, Tatarčík, Martiník.

HK KROMĚŘÍŽ - ŠTERNBERK 3:4 (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0) po prodloužení

Vstup do zápasu vyšel hostujícím hráčům skvěle, když v patnácté vteřině poprvé překonali Valu. Domácí dokázali reagovat za pouhých 42 vteřin, a tak byl na konci první minuty stav 1:1. V 11. minutě dostal domácí do vedení v přesilovce Gajdošík, ale hostující Mikeš využil stejné výhody k vyrovnání.

„Hráli jsme špatně. Hosté nahazovali puky a my jsme propadali ve středním pásmu. Vůbec se nám nedařilo udržet puk na našich hokejkách. Nedohrávali jsme souboje a mysleli jsme si, že to půjde samo,“ řekl trenér Kroměříže Viktor Hlobil.

Poslední celek tabulky šel do vedení v poslední minutě druhé části. Ještě do přestávky však svou druhou brankou vyrovnal Gajdošík. Ve třetí části pracovala výborně obrana domácích a hosté se k ohrožení Valy prakticky nedostali. O výhru se připravili kroměřížští hráči nevyužitím několika slibných příležitostí. V nastaveném čatak trestal Fiala.

„Hráči se snažili, ale dnes to prostě nešlo. Chybělo nám v poslední třetině víc střeleckého štěstí,“ dodal Hlobil.

Branky a asistence: 1. Blažek (Vybíral, Novák), 11. Gajdošík (Marek, Gergela), 40. Gajdošík (Gergela, Marek) - 1. Mikeš (Zika, Jurák), 12. Mikeš (Jurák, Zapletal), 40. Klimovič (Koutný, Trunda), 63. Fiala (Poledna, Koutný). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváků: 200. Kroměříž: Vala - Šimek, Hlatký, Hrad, Blažek, Šik, Tinka - Marek, Gergela, Gajdošík, Vaněček, Vybíral, Novák, Rak, Vaněk, Rajnoha. Trenér Viktor Hlobil.