V úvodním kole minulý víkend totiž prohráli na ledě Kroměříže (3:5).

VAL. MEZIŘÍČÍ - ORLOVÁ

V úvodním zápase nového ročníku třetí nejvyšší soutěže v zemi doplatili Valaši na nepovedenou prostřední třetinu. Po první části byl stav nerozhodný 2:2, ale v prostřední části Hanáci třemi trefami prakticky rozhodli o zisku všech bodů. „Druhá třetina zlomila celé utkání. Měli jsme ale i dost smůly. Třeba za stavu 2:3 v náš neprospěch jsme hráli přesilovku, střela našeho beka se odrazila od chráničů soupeře, a ten z rychlého brejku zvýšil na 2:4,“ vrátil se k utkání v Kroměříži manažer Bobrů Petr Kovář.

„Měli jsme tam celkem problémy s obrannou fází, i proto dojde na první domácí utkání k několika změnám v sestavě,“ předesílá Kovář. „Vrátíme se ke složení, které vyhrálo třikrát v přípravných utkáních. Do prvního útoku se přesune k Dvořákovi a Matějnému na levé křídlo mladý Dědek. Do třetí formace přejde ke křídlům Sedlákovi a Vaněčkovi do středu Martiník. Pohromadě zůstane jen útok Ašer, Štraub, Tesařík,“ hlásí z tábora Bobrů manažer Kovář.

Do prvního utkání před vlastními fanoušky v nové sezoně vyjedou Bobři pod vedením trenérů Jan Klacla a Jana Dědka ve zbrusu nových dresech, které byly přivezeny včera, a na kterých jsou loga všech sponzorů včetně generálního, který podepsal před dvěma týdny s klubem smlouvu na pět let. „Doufám, že nám nové dresy přinesou na začátek vítězství,“ pousmál se meziříčský manažer, hned ale pokračoval vážněji. „Orlová je silný soupeř, v minulém kole porazila Nový Jičín, čeká nás těžký zápas,“ upozornil Kovář.

Pikantní bude utkání pro brankáře Bobrů Michala Krumpocha. Ten celou uplynulou sezonu promarodil s kolenem a do branky se vrátil až v přípravných utkáních letos v srpnu. V mistrovském zápase se domácím fanouškům tedy předvede poprvé po téměř půldruhém roce až dnes.

Předpokládaná sestava VM: Krumpoch - Zrník, Zavrtálek, Krisl, Růčka, Zientek, Grussmann – Dědek, Dvořák, Matějný - Ašer, Štraub, Tesařík - Sedlák, Martiník, Vaněček.

Program 2. kola: Val. Meziříčí - Orlová, Karviná - Hodonín, Technika Brno - Šternberk, Uničov - Přerov, Blansko - Kroměříž, Opava - Nový Jičín.