Naopak úvodní duel prvního kola vyřazovací části nezvládli hokejisté Vsetína, kteří sice v Přerove dřeli a nedali se zadarmo, ale první vítězství série hrané na tři výhry urvali domácí Zubři. Druhé zápasy jsou na programu v pátek večer ve Vsetíně a v Břeclavi.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – BŘECLAV 6:2 (1:1, 4:0, 1:0)

STAV SÉRIE: 1:0

Domácí hokejisté vstoupili do utkání nevýrazně a hosté byli v první části vyrovnaným protivníkem. Hráli uvolněně a dobře bruslili a za stavu 1:1 mohli jít několikrát do vedení. Bobry zlobili především ofenzivní lídři Břeclavi Pelán s Prachařem. Ve druhé části už se však prosadil vítěz základní části. Nejprve se trefili obránci Růčka s Ovšákem a hřebíček do břeclavské rakve zatloukli v závěru prostřední periody Petr Dvořák a kapitán Šebesta. Velký favorit série nakonec zvítězil 6:2 a ujal se vedení 1:0 v sérii.

Branky a nahrávky: 3. Brunec (Kovář), 27. Růčka (Matějný), 29. Ovšák (Sochorek, Šebesta), 36. P. Dvořák (Ovšák), 40. Šebesta (Sochorek, L. Bokroš), 55. Matějný (Ovšák, P. Dvořák) – 6. Sedláček (Mráz), 43. Čikl (Klimovič). Rozhodčí: Smeták. Val. Meziříčí: Krumpoch – Blažek, Růčka, Ovšák, Vašut, Vnenk, Krisl – Matějný, P. Dvořák, Lhotský – L. Bokroš, Sochorek, Šebesta – Kovář, Brunec, Tatarčík.

PŘEROV – VSETÍN 5:3 (0:0, 2:0, 3:3)

STAV SÉRIE: 1:0

Hokejisté Valašského hokejového klubu si vybrali v prvním dílu čtvrtfinálové série neuvěřitelnou smůlu. Valaši prohrávali už 0:2 a dokázali srovnat. Pak znovu prohrávali 2:3 a už to s nimi vypadalo špatně. Ale v 57. minutě dokázali srovnat. Jenže půldruhé minuty před třetí sirénou šli do oslabení a domácí Zubři v přesilovce po střele velezkušeného Pavlase a teči Coufala vstřelili vítězný gól. Vteřinu před koncem při power play Vsetína pak pečetili domácí vítězství střelou do prázdné branky.

Branky a nahrávky: 27. Pavlas (Kotásek), 40. Kolář (Sedlák, Faltýnek), 53. Sedlák (Kotásek), 59. Coufal (Pavlas) – 49. Ondráček (Farda, Korčák), 50. Klabačka (Vaněk, Hrňa), 58. Vaněk (Korčák). Vsetín: Plšek – Bořuta, Zavrtálek, Kapr, J. Tesařík, Vodák, Farda, Šimek – Ondráček. D. Tesařík, Korčák, Knebl, Štraub, Hrňa, Klabačka, Vaněk, Ašer, Mikeš, Sýs, Vítek.

Další výsledky: Hodonín – Opava 7:3 (stav série 1:0), Orlová – Nový Jičín 8:2 (1:0).