Vedení Bobrů se podařilo přivést do týmu dvě mimořádně zajímavé akvizice – útočníky Dalibora Sochora a Pavla Šebestu, kteří již v letních přípravných utkáních ukázali, že budou patřit mezi špičku celé druhé ligy.

Kromě Šebesty a Sochorka posílili kádr Meziříčí ještě obránci Michal Zimmer a Ondřej Dvořák, kteří se podle všeho dostanou do základní sestavy. Naopak oproti loňské sezoně opustili šatnu Bobrů obrnce Zavrtálek a celý útok Ašer, Štraub, Tesařík. Jinak zůstal kádr prakticky pohromadě.

„Myslím, že kádr máme minimálně stejně silný jako v minulé sezoně. Příchodem Šebesty a Sochorka jsme výrazně posílili útočnou fázi. Pokud se jim bude dařit a budou k tomu přistupovat tak dobře jako v přípravě, budou jistě patřit ke špičce druhé ligy. Sestavu máme hodně podobnou s loňskou, kluci jsou sehraní a mohou být lepší než loni,“ věří svému týmu na prahu nové sezony trenér Roman Sedlák.

V přípravě odehráli Bobři několik dobrých ale i horších zápasů.

„Tak už to bývá, že se některý zápas povede, jiný zase méně,“ podotkl kouč Sedlák. Největším propadákem byla domácí prohra s Přerovem (0:6).

„To jsme hráli moc špatně. Pak jsme si to však spravili vítězství s prvoligovým Havířovem. Tam kluci zahráli opravdu dobře a naznačili svoje možnosti,“ konstatoval meziříčský lodivod.

V novém ročníku druhé ligy se hraje oproti loňské sezoně jen na dvě skupiny – západní a východní. Ve východním šestnáctičlenném pelotonu se chtějí Bobři pohybovat v přední polovině a každopádně dosáhnout na play off. To se nyní bude při počtu šestnácti týmu doposud netypickým způsobem.

První tři týmy po základní části půjdou přímo do čtvrtfinále, celky na 4. – 13. místě budou hrát předkolo o čtvrtfinále.

„Nejlepší by bylo se dostat do první trojky. Pokud se to nepovede, určitě bychom chtěli přejít minimálně přes předkolo a dostat se do čtvrtfinále ligy. Věřím, že mužstvo na to má, cokoli horšího bude jasný neúspěch,“ burcuje před startem mistrovské soutěže trenér Roman Sedlák.

Do nové sezony vstoupí hokejisté Valašského Meziříčí tuto sobotu na ledě nováčka v Břeclavi

Výsledky Val. Meziříčí v přípravě:

VM – Lučenec 8:2, Opava – VM 8:6, VM – Orlová 2:3 sn, VM – Opava 5:2, Orlová – VM 1:5, VM – Nový Jičín 6:6, Nový Jičín – VM 5:1, VM – Přerov 0:6, VM – Havířov 5:2.

Čtěte také: Hokejový Vsetín bude spoléhat na domácí prostředí