„V létě jsem se snažil na sobě pracovat. Jsem rád, že tady zůstali moji spoluhráči z útoku Vaněk se Seidlerem. Jsme sehraní a snad to i letos bude fungovat. Chtěl bych pomoci týmu k hlavnímu cíli této sezony a tím je účast v play – off. Všichni víme, že je to jiná soutěže a chceme ji opět hrát. Pokud budu zdravý, budu nastupovat pravidelně a po sezoně bych chtěl aktivní kariéru ukončit. Máme tady kluky, co by se měli postupně dostat do pozice vůdců a lídrů týmu,“ říká na úvod sezony velmi produktivní Petr Dvořák.

Jeho tým se letos nově utká v základní části s trojici z Vysočiny, Moravskými Budějovicemi, Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou.

„Jsou to kvalitní týmy. Je dobré, že nebudeme hrát pořád dokola s týmy „kolem komína“, i když víme, že změnami prošly kádry v Šumperku, kde mají většinu profesionálů, v Hodoníně. Opava vyměnila trenéry. Bude to hodně vyrovnané,“ analyzuje sportovní manažer Bobrů soupeře Valašského Meziříčí.

Bobři letos získali tři výrazné posily.

„Obránce Ďurkáč je kvalitním defenzivním obráncem. Má obětavý styl hry, skáče do střel. Romančík s Vávrou jsou zkušení hráči a měli by vést produktivitu našeho týmu. Musíme ještě sehnat jednoho obránce, protože Baroš je po operaci. Snad se to podaří,“ věří Dvořák, který si pochvaluje i spolupráci se Vsetínem.

„Chtěli bychom, aby se u nás rozehrávali jejich junioři nebo i starší hráči, kteří nebudou v základním kádru, ale Vsetín měl v létě podobnou marodku jako my. Opačným směrem si náš soused vybírá hráče z naší mládežnické líhně a tak by spolupráce měla pokračovat i po celou letošní sezonu,“ dodává Petr Dvořák.