Zápasu nechybělo nic. Hrálo se svižně, a ostře do těla, padala branky a k vidění byla i rvačka. Po šedesáti minutách se nakonec z vítězství radovali domácí hokejisté (4:3).

Prostějov si chtěl na Valašsku spravit reputaci po předchozí domácí porážce s Hodonínem. Začátek však vyšel mnohem lépe domácím. Hned během první třetiny dali Bobři tři branky z přesilovek a důrazně nakročili k pozdějšímu vítězství. „Byl to hodně kvalitní zápas. Prostějov jistě bude patřit k tomu lepšímu v soutěži. My jsme měli super začátek zápasu a tři góly v přesilových hrách mužstvo velmi uklidnily,“ pochvaloval si vstup do zápasu kouč Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

Ani dvoubrankové vedení však ještě neznamenalo klid pro domácí. Jestřábi dvěma brankami srovnali krok a o zisku všech bodů rozhodl osm minut před koncem útočník Bobrů Luděk Lhotský. „Od druhé třetiny se hra vyrovnala a Prostějov ukázal, že má velmi silný a vyrovnaný kádr. O to cennější je pro nás vítězství. Rozhodlo se v přesilových hrách, my jsme proměnili o dvě více,“ doplnil kouč Sedlák.

V zápase bylo nezvykle mnoho vyloučených hráčů, na straně domácích 18 a na straně hostů dokonce 22 hráčů. Vše navíc podtrhla rvačka domácího obránce Vnenka s útočníkem soupeře Rakem. „Bylo to opravdu hodně vyhecované. Hráči do toho šli u mantinelů úplně naplno, ale to je teď prostě takový trend v hokeji. Rozhodčí od začátku pískal úplně všechno a podle toho taky vypadal počet vyloučených,“ dodal kouč vítězů.

V příštím kole soutěže zajíždí hokejisté Valašského Meziříčí již v sobotu do Hodonína. Druhý regionální zástupce Vsetín přivítá taktéž v sobotu od 18 hodin Techniku Blansko.