Zápas sliboval skvělou podívanou. Před ním totiž měli Bobři sedm vítězství v řadě a Hodonín dokonce devět! Kvalitou rozhodně zápas fanoušky nezklamal, ale zase tolik branek, na kolik jsou fanoušci Bobrů a Drtičů zvyklí, v něm nepadalo.

Hodonín potvrzoval fazonu z posledních týdnů a na Valašsku ukázal, že jeho letošní mimořádně vyrovnané výkony jsou položeny na pevných základech. Drtiči šli v první části do vedení, když zakončili jeden z nebezpečných výpadů.

Valachy tentokrát v důležitých momentech podržely přesilové hry. Nejprve jednu z nich hned zkraje druhé třetiny využil útočník Bokroš, a další přesilovkový gól přidal v polovině utkání obránce Růčka.

Hosté však hned po 42 vteřinách třetí části dokázali srovnat a začínalo se znovu od začátku. Vyvrcholení zápletky přišlo v 50. minutě.

A opět se ukázalo, jak dobře si rozumí forvardi Bobrů z třetí formace. Kovář našel pasem do jízdy Brunce, a ten dělovkou prostřelil Tučka.

Valaši si tak připsali v souboji titánů tři body a zároveň osmé vítězství v řadě. Naopak na Valašsku našla svůj konec devíti zápasová vítězná série Drtičů!

„Věděli jsme, že přijede velmi silný soupeř, který střílí mnoho branek a podobně jako my hraje hodně útočně. Nutno říct, že Hodonín svoji kvalitu každopádně prokázal. I proto jsme moc rádi za tři body,“ ulevil si trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák, jenž nezapomněl pochválit gólmana Krumpocha.

„Zachytal velmi dobře, ale je třeba pochválit všechny kluky za trpělivou hru. Museli jsme se silným protivníkem dohánět ztrátu a povedlo se to. Patří k tomu i potřebné štěstíčko, které jsme tentokrát na hokejkách měli,“ dodal Sedlák.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – HODONÍN 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Bokroš (Sochorek, Ovšák), 31. Růčka (Blažek), 50. Brunec (Kovář) – 15. Kuba (Špok), 41. Kubica (Salajka). Rozhodčí: Smeták. Vyloučení: 2:4, navíc P. Dvořák (VM) a Korotvička (Hodonín) 5 + do konce utkání, Flamík (Hodnín) trest ve hře za nesportovní chování. Využití: 2:0.

Val. Meziříčí: Krumpoch – Blažek, Růčka, Vašut, Ovšák, Vnenk, Krisl – Matějný, P. Dvořák, D. Varga – Bokroš, Sochorek, Šebesta – Tatarčík, Kovář, Brunec.