VALAŠSKÉ MEZIŘIČÍ – OPAVA 3:4 (1:1, 1:2, 1:0 – 0:1) V PRODLOUŽENÍ

Bobři zahájili svou misi za druhým tříbodovým vítězstvím sezony dobře, vedli 1:0 i 2:1. Soupeř však otočil na 2:3 a držel své vedení až do úplného závěru. Bobři se pokusili o power play a tentokrát jim risk vyšel dokonale, když půlminuty před třetí sirénou srovnal svým druhým gólem v zápase Bokroš a poslal duel do prodloužení. V něm si bod navíc připsala Opava, na domácí Bobry tak zbyl jeden. I za něj však byli Valaši celkem rádi.

„Musím klukům moc poděkovat, že utkání nezabalili, šli do toho až do úplného konce a urvali alespoň tu remízu. Pořád tam byly na naší straně nějaké chyby, které nás zase stály góly, ale jsem přesvědčen, že to byl jeden z našich lepších zápasů a jdeme nahoru. Pochválit bych chtěl taky brankáře Okáče, mužstvo mnohokrát podržel a bod je i jeho zásluhou," konstatoval trenér Valašského Meziříčí Josef Málek.

Branky a nahrávky: 10. Máša (Voznica, Coufal), 21. Bokroš (Mir. Varga), 60. Bokroš (Voznica, Ambruz) – 17. Wolf (Polok, Vítek), 22. Kocián (Mlýnek), 29. Pavelek (Bednárek, Galvas), 64. Chalupa (Wolf). Rozhodčí: Škach – Štěpán, Hanzlík.

Val. Meziříčí: Okáč – Heča, Kolovraník, Maršálek, Kvapil, Mikel, Vajda, Ambruz, Mir. Varga, Bokroš, Coufal, Voznica, Máša, Knebl, Martiník, D. Varga, Mar. Varga, Smetana, Šoula.

NOVÝ JIČÍN – VSETÍN 3:6 (0:3, 2:3, 1:0)

Hokejisté Vsetína doposud venku jen jedinkrát vyhráli, a to se jim podařilo v Novém Jičíně rázně vylepšit. Na ledě nedalekého soupeře Valaši začali jako ve snu. Už v šesté minutě vedli 3:0 a vyhnali domácího gólmana Šrámka z branky. Vsetínští pak vedli i 4:0 a hlavně dokázali zareagovat na dvojnásobné snížení domácích, kteří se v polovině utkání dostali na 4:2. Na to však Vsetínští důrazně odpověděli, dvěma rychlými góly odskočili na 6:2 a bylo vyřízeno.

Branky a nahrávky: 28. Vašut (Ivan), 28. Macháček, 42. Brynecký (Macháček) – 2. Podešva (Dubec, Kajaba), 3. Zúbek (Vaněk), 6. Zúbek (Vaněk, Vrána), 21. Farda (Zúbek), 34. Farda, 36. Zúbek. Rozhodčí: Fiala – Mrákava, Řezáč. Vsetín: Plšek – Vrána, Vrba, Farda, Tichý, Mečiar, Vodák, Žabčík, Tesařík, Mikšovský, Vaněk, Zúbek, Kajaba, Dubec, Podešva, Vítek, Holík, Brezáni, Kubo.

Další výsledky: Havířov – Prostějov 11:1, Poruba – Frýdek-Místek 2:3, Přerov – Karviná 4:1. Pořadí: 1: Havířov 33 bodů, 2. Přerov 33, 3. Prostějov 32, 4. Vsetín 26, 5. Opava 24, 6. Frýdek-Místek 24, 7. Karviná 22, 8. Poruba 21, 9. Nový Jičín 17, 10. Valašské Meziříčí 8.