Druhý duel se hraje ve středu večer v Uničově, případný třetí zápas by se pak hrál v sobotu na Valašsku.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – UNIČOV 5:4 (1:0, 1:2, 2:2 – 1:0) V PRODL.

Stav série: 1:0

„Byly to obrovské nervy pro nás trenéry, pro hráče, vedení i fanoušky. Ale jsme šťastní, že jsme to zvládli a máme první bod," hlásil po utkání spokojený trenér Bobrů Jan Vavrečka a přesně tak vystihl drama, které se na zimáku ve Valašském Meziříčí odehrálo.

Domácí hokejisté, kteří měli od konce základní části druhé ligy měsíc pauzu, nastoupili proti vítězi krajských kvalifikací v kompletní sestavě a začali viditelně aktivněji. Měli více puk na svých hokejkách, měli více střel a také šli do vedení, když se v 18. minutě trefil útočník Martiník.

Hosté pak hned zkraje druhé části srovnali, ale i v dalším průběhu byli stále o krůček napřed domácí Bobři. Domácí vedli 2:1 a pak ve 44. minutě už dokonce 4:2 a už to vypadalo, že to dotáhnou do finiše. Jenže hosté se nevzdali a dvěma brankami ve 46. a 53. minutě se znovu dotáhli a muselo se prodlužovat. V nastaveném čase už to bylo jen pro silné povahy.

Více ze hry měli sice domácí, ale v 68. minutě po jejich chybě ve vlastním obranném pásmu musel hasit megatutovku Uničova domácí gólman Slovák. Hned po jeho zákroku založili Bobři útok, ze kterého dal obránce Hartmann vítězný gól.

„To byl klíčový moment zápasu. Díky Jirkově zákroku jsme přežili kritický okamžik a díky tomu vdeme v sérii 1:0," chválil svého gólmana trenér vítězů Vavrečka.

Valaši tak splnili první z postupných cílů v jejich misi, která má za úkol zachránit druhou ligu.

„Přesně jak jsme očekávali, byl to těžký zápas. V baráži se rozdíly smazávají a rozhodují maličkosti. My jsme sice byli podle mě lepší, ale opět se projevila naše slabší stránka, když jsme opět ztratili dvoubrankové vedení. Naštěstí jsme to pak urvali se štěstím v prodloužení," hodnotil úvodní barážové utkání kouč Bobrů Jan Vavrečka.

Branky a nahrávky: 18. Martiník (Zábojník), 28. Kubáč, 42. D. Varga (Hartmann), 44. Martin Varga (Mir. Varga, 68. Hartmann (Kubáč, J. Slovák) – 22. Zatloukal (Peč), 37. Navrátil (Gerhát, Winkler), 46. Winkler (Frieb), 54. Kavulič (Navrátil, Handl). Rozhodčí: Šutala.

Val. Meziříčí: Slovák – Zábojník, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Ferenc – Kundera, Kubáč, Martiník, Matušenko, Škutchan, D. Varga, Mar. Varga, Mir. Varga, Randýsek, Slovák, Pavlas.