UNIČOV – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 3:4 (0:2, 1:0, 2:2)

Konečný stav série: 0:2

Už první duel série hrané na dvě vítězství byl hodně velké drama, které pro sebe rozhodli na domácím ledě Valaši až v prodloužení (5:4). I tentokrát to však bylo jen pro silné povahy. Stejně jako v úvodním duelu byli neustále popředu Bobři, kteří vedli po první třetině už 2:0, když se trefili zkušení harcovníci Martiník s Pavlasem.

„Oba góly byly pro nás velmi důležité, dostaly nás do pohody a aspoň v rámci možností do klidu," chválil si první třetinu trenér hokejistů Valašského Meziříčí Jan Vavrečka.

V prostřední části však Valaši inkasovali a to je trochu zabrzdilo. „Uničov po gólu hodně ožil a dělal nám celkem problémy, ten inkasovaný gól nám dost zavařil," přiznal kouč Bobrů.

Jeho tým, který po dvou třetinách vedl 2:1, však naštěstí dal gól na 3:1, o který se postaral Roman Škutchan. Ani to však ještě nepřineslo definitivní klid na hole Bobrů. Domácí Orli totiž znovu srovnali a za stavu 3:3 vše směřovalo k prodloužení. Jenže přišla poslední minuta základní hrací doby, konkrétně posledních deset vteřin, které přinesly šokující rozuzlení.

„Sedm vteřin před koncem jsme měli buly v našem útočném pásmu. My ho vyhráli a Roman Škutchan svým druhým gólem v zápase asi dvě vteřiny před sirénou rozhodl," popsal kouč Bobrů Vavrečka rozhodující moment, který pomohl vyhrát druhé utkání a tím pádem i celou baráž.

Po infarktové koncovce se šťastným koncem pro Valašské Meziříčí byl trenér vítězů pochopitelně velmi spokojen.

„Měli jsme před sérií jeden velký cíl a ten jsme tímto splnili. Jsem moc rád, že jsme to zvládli, moc bych chtěl klukům poděkovat. Stejně tak i Aleši Flašarovi, který mi v baráži a pár týdnů před ní na střídačce hodně pomohl," radoval se po posledním hvizdu sezony Jan Vavrečka.

Bývalý vynikající obránce se spoustou extraligových startů především v dresu Vítkovic měl po utkání v Uničově také jeden speciální vzkaz.

„Moc bych chtěl za sebe i za celý tým poděkovat našim fanouškům, kteří za námi do Uničova přijeli. Vytvořili nám parádní atmosféru a byli hodně slyšet," dodal Jan Vavrečka.⋌(mha)

Branky Val. Meziříčí: R. Škutchan 2, Pavlas, Martiník.

Val. Meziříčí: Slovák – Zábojník, Hartmann, Heča, Tomiga, Ferenc, Matušenko – Kundera, Kubáč, Martiník, R. Škutchan, D. Varga, Mar. Varga, Mir. Varga, Randýsek, Slovák, Pavlas.