V prvním přípravném utkání prohráli Bobři doma se slovenskou Dubnicou 2:3. Ve druhém utkání zavítal do Valašského Meziříčí také slovenský soupeř a tentokrát padl. Domácí porazili Půchov 4:3. Ve třetím zápase se hrála odveta s Dubnicí a tentokrát na Slovensku. Valmez prohrál 1:2. Střelecky se ve všech zápasech trefila nová posila Marek Smrčka. V drese Bobrů nastoupila trojice debutantů, konkrétně Tomáš Frimel, Filip Ziegler a Daniel Klímek. Jedná se o mateřské hráče Vsetína, kteří by mohli být potencionálně během sezóny k dispozici kouči Weintrittovi.

„Na rozdíl od prvních dvou zápasů jsme byli v okleštěné sestavě a hráli pouze v 15 lidech. Po úvodním tlaku, kdy nás podržel gólman Sachr, se hra postupně vyrovnala, ale ke konci zápasu nám už docházely síly. Poté na těžkém ledě domácí dominovali a jen díky výbornému Sachrovi zápas skončil prohrou 2:1,“ chválil asistent trenéra Weintritta Lukáš Plšek mladého brankáře ze Vsetína, který nastupuje za Valmez.

Bobři se i letos připojí do celorepublikové akce Pojď hrát hokej. V pondělí 23. září budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!

Stačí jen brusle, helma a rukavice (postačí i lyžařská helma a rukavice). V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete si je zapůjčit přímo na místě.

„Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 –8 let a jejich rodiče, kterým se naskytne unikátní příležitost seznámit se s hokejovým prostředím. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče zde získají podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí,“ říká sportovní manažer Valašského Meziříčí Petr Dvořák.

Bobři začali také prodávat permanentní vstupenky na novou sezonu. „Stojí 1000 korun, je to stejná cena jako loni,“ zdůrazňuje pro fanoušky Petr Dvořák.

Klub uspořádal také pro své nejmladší hokejisty příměstský tábor. Toho se účastnilo na padesát malých hokejistů, ti si kromě tréninků užili i spousty zábavy mimo led. Výlet do Rožnova, tréninky v prostředí tamních skokanských můstků, seznámení se s prací hasičských záchranných složek, regenerace v bazénu a samozřejmě prohánění se po ledě. To vše zažily nadšené naděje Bobrů.