VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – VSETÍN 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)

Zápas 29. kola druhé ligy přinesl řádně vyhecovaný hokej výborné úrovně před beznadějně vyprodaným stadionem, který doslova praskal ve švech. Po závěrečném hvizdu se nakonec stejně jako v předchozím prvním vzájemném duelu sezony ve Vsetíně přeci jen radovali favorizovaní domácí Bobři.

Lepší start po dvoutýdenní vánoční pauze si fanoušci na Valašsku ani nemohli přát. Los soutěže jim přichystal na startu nvého roku lahůdku v podobě valašského derby. Vsetín v úvodních dvou třetinách odváděl v Meziříčí na ledě lídra a suveréna soutěže skvělou práci. Dokonce se dostal ve 40. minutě do vedení.

„Ten gól dvacet sekund před koncem druhé části byl pro nás hodně nepříjemný. Měli jsme celkem hodně šancí na vedoucí gól a naopak jsme do šatny inkasovali,“ připomněl krušnou chvilku trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

„Ale i přesto jsem věřil, že můžeme zápas otočit. Viděl jsem na hráčích odhodlání a prostě jsem jim věřil,“ pokračoval Sedlák.

A obrat v zápase také přišel. Poslední dvacetiminutovka se totiž vyvedla mnohem lépe domácím. Ve 45. minutě vyrovnal Sochorek a hned o dvě minuty později už Bobři vedli zásluhou Tatarčíka. Když přidal Kratěna v 53. minutě branku na 3:1, stihli pak už hosté jen snížit z hole Haschky. Čtvrtý gól v power play již jen pojistil vítězství Meziříčí.

„Zápas jsme rozhodli, když jsme rychle otočili z 0:1 na 2:1. Měli jsme šance i dříve, ale jsem moc rád, že to tam padlo. Musím klukům poděkovat za dobrý výkon. Nebyl to pro nás lehký zápas, ale zvládli jsme jej a jedeme dále,“ radoval se kouč Bobrů Sedlák.

Na straně Vsetína panovalo pochopitelné zklamání. Čtyřicet minut dřiny na ledě favorita na dobrý výsledek nakonec nestačilo. „Jsme samozřejmě zklamaní. Měli jsme to dost dobře rozehrané a nedotáhli jsme to do konce. Nemůžu klukům nic velkého vyčíst. Dřeli a bojovali, ale tentokrát byl šťastnější soupeř. Bylo to však derby se vším všudy. Musíme se teď otřepat a makat dále,“ podotkl trenér Vsetína Viktor Hlobil.

Druhé derby sezony bylo mimořádně vyhecované. Na obou stranách se hodně vylučovalo. Celkem putovali hokejisté obou týmů za katr jednadvacetkrát, navíc předčasně museli do sprch domácí Miroslav Varga a hostující Zavrtálek, kteří dostali 5 minut a do konce utkání.

„Bylo to dost nahecované, to je pravda. Na hráče asi dopadla i atmosféra z hlediště. Fanoušky obou táborů bylo hodně slyšet a hnali své týmy dopředu a pramenily z toho některé tvrdší zákroky, a to na obou stranách. Ale to k derby prostě patří,“ poznamenal trenér Meziříčí Roman Sedlák.

Branky a nahrávky: 45. Sochorek (Martiník), 47. Tatarčík, 53. Kratěna (Šebesta, Růčka), 60. Martiník – 40. Marek (Černý, Matula), 57. Haschka (Šimek). Rozhodčí: Kusý – Fiala, Mrákava. Vyloučení: 11:10, navíc M. Varga – Zavrtálek 5 a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1200 (vyprodáno).

Val. Meziříčí: Krumpoch – Zientek, Růčka, Zrník, Krisl, O. Dvořák, Blažek, Starůstka – Martiník, P. Dvořák, Tatarčík – Kratěna, Sochorek, Šebesta – Matějný, Vaněček, D. Varga – Glas, M. Varga, Dědek.

Vsetín: Plšek – Šimek, Haschka, Matula, Černý, Šenkeřík, Tomis, Zavrtálek, Rajnoha – Mikeš, Štraub, Tesařík – Vaněk, Marek, Gergela – Podešva, Hrňa, Klabačka – Knebl.