VSETÍN – PŘEROV 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

Do prestižní bitvy s Přerovem vstoupili lépe hosté. V úvodu si vytvořili hned několik dobrých šancí, Valaši v čele s brankářem Hromadou ale odolali.

„Přerov měl na začátku hodně šancí, my jsme naopak hráli, jako bychom měli z něčeho strach. Naštěstí se nám postupně povedlo hru vyrovnat," okomentoval začátek duelu trenér VHK Hlobil.

První gól zápasu nakonec vsítili domácí, když se v přesilovce trefil Tichý, Přerovští však ještě do přestávky vyrovnali, když využili dvojnásobnou početní výhodu. Nakonec rozhodla prostřední perioda. Hosté nevyužili dvě minuty hry proti třem, VHK naopak v početních výhodách dominoval.

„Ve druhé části jsme využili dvě přesilovky a vybudovali si náskok. Ve třetí třetině jsme lépe pokryli střední pásmo a soupeře už do šancí tolik nepouštěli," pochvaloval si osmou výhru v řadě trenér Hlobil.

Branky a nahrávky: 12. Tichý (Zúbek, Vítek), 21. Ambruz (Kajaba), 34. Kajaba – 16. Pala (Goiš, Osina).

Vsetín: Hromada – Hurtík, L. Vrba, Žák, F. Vrba, Báchor, Tichý, Farda – Kajaba, Vaněk, Ambruz, Kubo, Ševčík, Mikšovský, Zúbek, Podešva, Vítek, Kývala, Daněk, Hruška.

PROSTĚJOV – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 6:3 (4:0, 2:0, 0:3)

„O osudu zápasu se rozhodlo už v první třetině, ve které jsme předvedli hodně špatný pohyb," zhodnotil nepovedený vstup Bobrů do utkání v Prostějově kouč Vavrečka. Jeho svěřenci se v úvodní dvacetiminutovce téměř nedostali z pásma a Jestřábi ze svého tlaku vytěžili hned čtyři branky. V prostřední části zvýšil vedoucí tým tabulky své vedení již na 6:0, polevil a předal otěže utkání hostům. „Těší nás, že jsme po dlouhé době dali tři branky, navíc Prostějovu. Docela ale chápu, že za stavu 6:0 se už domácí tým nikam nehnal," dodal k sobotnímu duelu valašskomeziříčský trenér. Šest kol před koncem základní části tak Bobři i nadále zůstávají na poslední, barážové příčce.

Branky a nahrávky: 7. Kryl (Kučera, Sršeň), 9. Venkrbec (Nedbálek, Luňák), 15. Luňák (Venkrbec, Nedbálek), 16. Jurík D. (Švaříček, Antončík), 24. Duba (Polák, Antončík), 38. Venkrbec (Veselý) – 50. Matušenko, 53. Martiník, 56. Kubáč.

Valašské Meziříčí: Sekula (38. Slovák) – Zábojník, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Řezáč – Randýsek, Kubáč, Matušenko, Martiník, Baroš, D. Varga, Mar. Varga, Mir. Varga, Slovák, Škutchan.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Orlová – Poruba 2:9, Technika Brno – Hodonín 3:7, Břeclav – Nový Jičín 2:4, Frýdek-Místek – Opava 4:5. ⋌(gur)

1. Prostějov 38 25 3 5 5 179:98 86
2. Poruba 38 23 5 2 8 144:85 81
3. Opava 38 19 4 3 12 132:103 68
4. Hodonín 38 18 3 3 14 135:116 63
5. Vsetín 38 18 2 4 14 115:106 62
6. Technika Brno 38 17 4 1 16 125:111 60
7. Přerov 38 16 2 6 14 117:108 58
8. Frýdek-Místek 37 15 3 3 16 117:142 54