VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – PROSTĚJOV dnes od 18 hodin, předchozí vzájemné zápasy 4:3, 5:4p

Při pohledu na tabulku by se chtělo říct - jasná záležitost pro domácí. Domácí Bobři jsou v obrovské pohodě, vedou tabulku a zápasy vyhrávají jako na běžícím pásu.

Naproti tomu Prostějov se krčí skoro na dně tabulky na předposledním místě. Zdání však může silně klamat. Jestřábi mají jen pětibodovou ztrátu na osmou příčku zaručující play off.

Před sezonou měli velké cíle, a když se jim nedařilo, klidně sáhli k výměně trenéra. Nyní čerstvě šéfuje střídačce Aleš Tomášek (od 9. prosince), ale ani on s týmem zatím žádná kouzla nestihl udělat.

Jestřábi v posledních pěti utkáních čtyřikrát prohráli a klesli až na zmiňovanou jedenáctou příčku. I tak se ovšem budou muset Bobři mít na pozoru.

Potenciál kádru soupeře je jistě veliký, v Prostějově hraje spousta hráčů, kteří mají prvoligové zkušenosti, a je jen otázkou času, kdy půjde tým nahoru.

Hokejisté Meziříčí vyhráli jedenáct (!) z posledních třinácti utkání, zvláště poslední dva zápasy jim vyšly skvěle. Nejprve vyhráli uplynulou středu v Orlové (6:3) a poté o víkendu rozstříleli Uničov na jeho ledě 10:3. A bylo to už podruhé v sezoně, kdy dali Bobři dvouciferný počet gólů.

„S Uničovem jsme rychle prohrávali 0:2, ale pořád jsem věřil, že to půjde otočit. Jsme rádi, že nám to tam padá. Snad to vydrží i proti Prostějovu. Je to nebezpečný soupeř, který má svoji nespornou kvalitu,“ řekl trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

Otazník visí nad tím, kdo se dnes proti Jestřábům postaví mezi tři tyče. Minulé utkání při zranění Krumpocha a nemoci Popoviče odchytal až třetí gólman Mocek a vedl si dobře.

PŘEROV – VSETÍN dnes od 18 hodin, předchozí vzájemné zápasy 3:0, 3:7

Vsetínský tým by rád pokračoval v obrození, které nastartoval uplynulou středu domácím vítězstvím nad Novým Jičínem (7:2). Druhé vítězství v řadě si připsali Valaši v sobotu doma s Frýdkem-Místkem (4:1) a v předposledním utkání před vánoční přestávkou je tedy na řadě Přerov.

Program dnešního 24. kola: Valašské Meziříčí – Prostějov, Přerov – Vsetín, Technika Blansko – Hodonín, Opava – Uničov, Nový Jičín – Orlová, Frýdek-Místek – Břeclav.