V páteční třetích zápasech semifinále play off vysoko prohráli hokejisté Vsetína v Šumperku a podobně nevalně dopadli i valašskomezi­říčští Bobři, jejichž vysoká porážka doma od Orlové se rozhodně nečekala. Čtvrté zápasy obou sérií jsou na programu v neděli večer ve Vsetíně a v Orlové.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – ORLOVÁ 4:8 (1:2, 2:3, 1:3)

Stav série: 1:2

Hokejistům valašského Meziříčí tentokrát zápas naprosto nevyšel od samého začátku. Po celý zápas jen dotahovali vedení soupeře. „Vezlo se to s námi od prvních minut. Stále jsme jen dotahovali vedení soupeře, který hrál velmi dobře. Musím uznat, že nás půl většinu utkání přehrával,“ prohodil po utkání sklesle trenér Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

Náznak naděje měli Valaši deset minut před koncem, kdy se dostali na dvě branky. „V ten moment jsme dali na 4:6 a chvíli byli jakoby ve hře, ale pak jsme opět inkasovali a bylo po zápase. Prohráli jsme si to chybami v obraně. Právě defenziva Orlové byla lepší a to rozhodlo. My se teď musíme pokusit vrátit v neděli sérii zpět k nám. Jiná možnost není,“ burcuje před čtvrtým soubojem kouč Sedlák.

Branky a nahrávky: 12. Krisl (Zrník, Šebesta), 39. L. Bokroš (Vaněček), 40. Sochorek (Kratěna, Krisl), 51. Matějný (P. Dvořák, Tatarčík) – 7. Haas (Potočný), 20. Škatula (Haas, Potočný), 30. Dušek (Stránský, Kudláček), 40. Prokop (Grygar, Dušek), 42. Dušek (Kraft), 57. Škatula, 58. Hoďa (Dušek, Kraft).

ŠUMPERK – VSETÍN 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Stav série: 1:2

Hokejisté Vsetína, kteří nastoupili bez distancovaného útočníka Podešvy, nedokázali navázat na skvělé výkony z prvních dvou zápasů, a tentokrát vysoko prohráli. Už v první třetině se domácí favorit celé soutěže a vítěz základní části trefil třikrát a výrazně tak nakročil k pozdějšímu jasnému vítězství.

Branky a nahrávky: 5. Stejskal (Novosad), 14. Duba (Stejskal), 19. Stejskal (Duba, Novosad), 39. Sedlák (Ambruz, Meluzín), 47. Vymazal (Meluzín), 53. Holík.