„Měli jsme k dispozici čtyři kompletní lajny, pomohlo nám mládí ze Vsetína. Přidali se k nim i ostatní,“ radoval se po zápase hlavní kouč Bobrů Lukáš Plšek.

Domácí vstupovali do utkání s osmi prohrami v řadě, na výhru za tři body čekali od konce září, tedy začátku sezony. Proti favoritovi jim v době reprezentační přestávky pomohli mladíci Matyáš Dědek s Adamem Koláčkem.

I díky kompletní vsetínské útočné formaci, kterou doplňoval Marek Melenovský, se Bobři v úvodní třetině utrhli, v rozmezí 10. a 19. minuty nastříleli hned šest branek. Ze začátku druhého dějství zvyšoval na 7:0 Ondřej Martiník. Další trefy nepřidali, hosté naopak třikrát skórovali, na vítězi utkání to ovšem nic neměnilo.

Hlavní kouč Bobrů Lukáš Plšek o Dominiku Lužovi: „Řekl nám, že u nás pokračovat nechce. Než jsme si stačili promluvit o podmínkách, už byl pryč. Naposledy jsem ho viděl na soupisce Hodonína, asi mu dal přednost. Hokejově mě to mrzí."
Kouč Bobrů Plšek o změně vedení, Vávrovi i Foltýnovi: Šli jsme s ním do rizika!

„Vypadalo to, že chceme uspět. Věřím, že zvládneme i veledůležitý zápas se Šumperkem. Hodláme bodovat i dál, ať tabulku zkomplikujeme a uděláme úspěšnou sezonu,“ velí Plšek.

Hokejisté Valašského Meziříčí jsou po 14 odehraných kolech na 10. místě, na pozice zajišťující play-off jim aktuálně chybí čtyři body, na vedoucí Havířov mají ztrátu 23 bodů.

Ve středu hostí poslední Šumperk, v sobotu jedou na led sedmého Havlíčkova Brodu.