Za špatnou bilancí Bobrů lze hledat především nepovedené zápasy na půdě soupeřů. Z pěti zápasů dokázali Valaši vydolovat pouze jeden bod za horko těžko vydřenou remízu v Opavě. V zatím posledním ne dělním 8. kole se opakovala stejná šablona jako v předchozích prohraných utkáních.

„Zase jsme hned zkraje vedli a byli aktivnějším týmem. Poměr střel za první třetinu byl 17:4 v náš prospěch, ale paradoxně jsme po dvaceti minutách prohrávali 1:2,“ vrátil se k poslední porážce v Karviné (1:4) trenér Valašského Meziříčí Jan Klacl.

Změnit neutěšenou situaci k lepšímu by měly změny v kádru a hráčské výměny, které budou následovat v nejbližších dnech. První vlaštovkou je útočník Jan Matějný, jenž byl uvolněn na měsíční hostování do Orlové.

„Naopak z Orlové přichází útočník Robin Pavlas. Je to levé křídlo spíše defenzivního zaměření, které nám chybí. Výměna by mohla pomoci oběma stranám,“ přiblížil trejd mezi dvěma posledními kluby tabulky manažer Bobrů Petr Kovář. Pokud se vše stihne vyřídit na svazu, měl by Pavlas nastoupit už v dnešním domácím utkání proti Hodonínu (18).

Další pohyby v kádru Valachů přijdou v nejbližších dnech. „Řešíme se Sarezou Ostrava střídavé starty útočníka Glase a v jednání je příchod dvou obránců ze Slovenska. Do víkendu by mělo být jasněji,“ přidal manažer Kovář další, pro fanoušky zajímavé, informace.

Kroměřížští hokejisté prohráli v tradiční derby na ledě vedoucího Přerova 3:5. Utkání s tímto rivalem má vždy o to větší náboj, že trenér Kroměříže Viktor Hlobil strávil nejdelší část své hráčské kariéry právě v Přerově.

„Takový zápas je jak pro některé hráče, tak i pro mě srdeční záležitost. Mám v Přerově spoustu známých a bývalých spoluhráčů, kteří se na tato derby chodí podívat. V první třetině jsme nehráli nijak oslnivě a prohrávali jsme 0:2. První gól jsme inkasovali v oslabení a druhý po chybě obránců.

Ve druhé třetině se naše hra zlepšila, ale škoda, že jsme nedokázali využít řadu přesilovek, které jsme měli. Domácí nás opět potrestali a zvýšili své vedení na 4:1. V poslední třetině se kluci vzchopili. Začali jsme náskok Přerova stahovat až na 4:3. V oslabení tři na pět dal Přerov tři minuty před koncem pátou branku,“ sdělil trenér Kroměříže Hlobil.

O výsledku tak rozhodly neproměněné přesilovky ve druhé části a závěrečné vyloučení. Kroměříž v tomto týdnu odehraje dva domácí zápasy. Dnes od 18 hodin přivítá tým Opavy a v sobotu nastoupí s Orlovou. „Budou to dva klíčové zápasy, ve kterých musíme bodovat, abychom měli větší klid do dalších utkání,“ dodal Hlobil.