„Paní prezidentka Hodonína volala, že v klubu je pět nemocných. Má obavy, zda se nejedná o koronavirus. Na testy půjdou až v úterý. Zbytečně nechceme riskovat,“ vyjádřil se k odložení prvního zápasu ročníku hlavní trenér Valašského Meziříčí Josef Doboš.

Odklad sezony Dobošovi příliš radostí neudělal.

„Už jsme se těšili, kluci byli nažhaveni. Přípravu jsme směřovali na sobotu. Nyní se musíme nachystat na středu,“ říká zkušený kouč, jehož svěřenci ve druhém kole přivítají Kopřivnici, kterou shodou okolností vyzvali v posledním zápase před novou sezonou.

Náhradní utkání Bobři neplánuji. „Kluci musí mít hlad po vítězství a připravit se na to, aby předvedli nejlepší výkon, ve kterém budou chtít získat body,“ vysvětluje.

Asistent trenéra hokejistů prvoligového Vsetína Luboš Jenáček.
Puk nás neposlouchal, zakončení plonkové, hodnotí kouč Jenáček prohru v Kolíně

Valašské Meziříčí během přípravy odehrálo šest zápasů, dva shodně proti Novému Jičínu, Opavě a Kopřivnici. Proti každému výběru si připsalo po výhře a prohře.

„Vzhledem k tomu, že v kádru máme hodně mladých hráčů, tak si myslím, že přípravné duely ukázaly, co jsme potřebovali. Odkrylo nám to určité slabiny,“ prohlásil Doboš, který je okamžitě zmínil.

„Především musíme zlepšit obrannou část v našem pásmu, zaměřit se na hru pěti proti pěti a nedávat kotouče rychle od sebe,“ jmenuje současné nedostatky.

Během přípravy přitom nemusel řešit vážnější zranění.

„Proti Kopřivnici nenastoupil Tomáš Vávra, který měl problémy s mezižeberními svaly. Už však začal trénovat a na sobotu by byl připravený. Do zápasu tak mimo jiné nastoupili Kamas nebo Urban, kterému je teprve 16 let,“ dodal Doboš na závěr.