Svým fanouškům se představí hokejisté Valašského hokejového klubu ze Vsetína. Na půdu soupeře zajíždějí Bobři z Valašského Meziříčí.

VSETÍN – PROSTĚJOV

dnes od 17.30 hodin, předchozí vzájemné zápasy 4:1, 5:6, 3:4

Hokejisté Vsetína již mají několik kol jistou účast v play off. V minulém kole si mimořádně zastříleli v Uničově, kde vyhráli vysoko 14:2. „Nijak bych ten výsledek nepřeceňoval. Přeci jen Uničov nastoupil ve značně omlazené sestavě. Nicméně je dobré, že jsme dali tolik gólů. Hlavně, ať nějaké zbudou taky do dalších zápasů,“ pousmál se spokojeně po výhře na Hané trenér Vsetína Juraj Jurík.

Jeho svěřenci jsou momentálně na sedmém místě tabulky. Osmá Břeclav už může Valachy předstihnout jen teoreticky, ale Vsetín se naopak dívá směrem nahoru. Šestá Opava má totiž čtyři kola před koncem jen o tři body více. „Sice je jasné, že budeme začínat play off venku, ale samozřejmě chceme skončit co nejvýše. Na Opavu máme jen tři body ztráty, takže povinnost nám velí doma před našimi fanoušky vyhrát,“ hlásí ze vsetínské kabiny kouč Jurík.

Prostějov je momentálně na deváté pozici, ale na play off už má jen teoretickou naději. A to ještě hodně malou. Osmá Břeclav by totiž musela všechny čtyři poslední zápasy prohrát a naopak Jestřábi by museli všechno bezpodmínečně vyhrát. A hned dnes jim to budou chtít pokazit Valaši. „Máme fanouškům z minulých domácích zápasů co vracet. Prohráli jsme s Orlovou i s Přerovem a moc nám to v těchto zápasech nešlo. Proto to chceme teď odčinit. Vítězství by mohlo být důležité v boji o šestou příčku.“

FRÝDEK-MÍSTEK – VAL. MEZIŘÍČÍ

dnes od 18 hodin, předchozí vzájemné zápasy 4:5, 8:3, 3:10

Pěkně potichoučku a nenápadně si dokráčeli hokejisté Valašského Meziříčí v posledních týdnech k nejdelší sérii výher v řadě v celé sezoně. Ve víkendovém 39. kole porazili doma Nový Jičín (6:1) a bylo to už jejich 11. (!) vítězství v řadě. Naposledy pocítili hořkost porážky 9. ledna, kdy prohráli v Novém Jičíně 1:4. Nyní stojí v cestě za dvanáctým vítězstvím nováček a beznadějně poslední tým tabulky Frýdek-Místek. Na podzim Bobři ve Frýdku prohráli nečekaně vysoko 3:8, soupeři tedy mají co oplácet. Valaši by měli nastoupit v kompletní sestavě.

Program dnešního 40. kola: Vsetín – Prostějov, Frýdek-Místek – Valašské Meziříčí, Technika Blansko – Orlová, Břeclav – Uničov, Přerov – Hodonín, Nový Jičín – Opava.