V přímém souboji o první příčku tabulky Bobři dali jen jedinou branku, která tentokrát na body nestačila. Naopak skvěle se vedlo Vsetínu, který i v pořádně okleštěné sestavě dokázal vyloupit Hodonín.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – PŘEROV 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Hokejisté Valašského Meziříčí jakoby byli v útlumu z předchozího prohraného zápasu na ledě beznadějně posledního Frýdku-Místku. V první třetině sice byli opticky po většinou v převaze a hrálo se více před brankou Tihláře, ale výsledek byl 1:0 pro Přerov. Na začátku druhé třetiny sice obránce Vnenk vyrovnal na 1:1, ale to bylo ze strany domácích po gólové stránce vše. O čtyři minuty později dal druhý gól Přerova velezkušený bek Pavlas, jenž posílil Zubry v lednu z Uničova, a pojistku přidal ve 47. minutě po brejku Kočara. „První třetina z naší strany nebyla ideální, ale od druhé jsme se zlepšili. Výborně zachytal gólman Gleich, ale opět se nám nedařilo v koncovce. Byl takový ten klasický zápas o jednom gólu, který rozhodne. Nám se jej bohužel nepodařilo dát. Jinak to byl rozhodně zápas play off parametrů,“ hodnotil duel elitních týmů soutěže kouč Valašského Meziříčí Roman Sedlák.

Bobři tak zůstávají na třetím místě tabulky se stejným počtem bodů jako druhý Hodonín. Vedoucí Přerov má dvě kola před koncem náskok čtyř bodů.

Branky a nahrávky: 22. Vnenk (Sochorek) – 2. Hanák (Coufal, Kočara), 26. Pavlas (Sedlák), 47. Kočara (Halouska). Val. Meziříčí: Gleich – Růčka, Blažek, Ovšák, Vašut, Krisl, Vnenk – Bokroš, P. Dvořák, Lhotský – D. Varga, Sochorek, Šebesta – Tatarčík, Kovář, Brunec.

HODONÍN – VSETÍN 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Hokejisté Vsetína se bez pochyby postarali o překvapení kola. Hodonín totiž z posledních čtrnácti utkání hned třináctkrát vyhrál a například v předchozím kole jasně zvítězil na ledě Přerova vysoko 7:2. Tentokrát to ovšem favorit zápasu nezvládl. Přestože Valaši přijeli do Hodonína bez zlínských posil (chyběli Bořuta, Ondráček i Mokrejš), dokázali přivést všechny body, které se budou v boji s Opavou o šestou příčku hodit. „Přijeli jsme s defenzivní taktikou. Pořád jsme byli ve hře o body. Hodonín musel tvořit, my jsme hráli dobře zezadu. Navíc výborně chytal Plšek. Z minima šancí jsme vytěžili maximum. Za vítězství jsme rádi. Je o to cennější, že jsme při absencích zlínských posil i třeba zkušeného Štrauba dali příležitost mladým, kteří svou šanci využívají výborně,“ radoval se po cenném vítězství trenér Vsetína Juraj Jurík.

Branky a nahrávky: 27. Vaškovič (Haring, Peš), 48. Vrba (Peš, Jurásek), 54. Jurásek (Vrba) – 31. Hrňa, 35. Farda (Knebl, Korčák), 47. D. Tesařík (J. Tesařík), 50. Knebl (Farda, Šimek).

Další výsledky: Uničov – Orlová 5:6. Nový Jičín – Technika Blansko 6:0. (mha)