Žáčci z Meziříčí váleli ve výběrech Hockey Talent Academy: brankář Michal Postava zazářil v Rakousku, útočník Lukáš Adámek v Mostě

Brankář malých Bobrů Michal Postava se úspěšně zúčastnil turnaje World tournament 2012 v Zell am See v Rakousku a jeho kolega útočník Lukáš Adámek zase prezentoval meziříčský klub na turnaji v Mostě.

Velký mezinárodní turnaj v Rakousku v Zell am See byl pro kategorii hráčů U11 ročníky 2001. Za klub HC Bobři Valašské Meziříčí byl do výběru Hockey Talent Academy (HTA) nominován gólman Michal Postava, který byl zároveň jediným v celém družstvu ročník 2002, tedy nejmladší. Například z celé Moravy byli v tomto výběru už jen Holík (Kroměříž), Vašíček ( Kometa) a Tureček (Hodonín), jinak byli v nominaci mladí talentovaní hráči z Česka i Slovenska od Liberce až po Košice.

Turnaj ve známém rakouském horském letovisku má obrovskou tradici, hrál se už jeho 21. ročník. V minulosti se jej zúčastnily budoucí velké hvězdy světového hokeje například Hudler (nyní Detroit Red Wings NHL), Vanek (Bufalo NHL), Budaj (Colorado NHL) či Kopitar (Los Angeles Konga NHL). I letos o druhém dubnovém víkendu se turnaje v Zell am See účastnily špičkové týmy z celého hokejového světa: CSKA Moskva, Hawks Moskva (Rusko), SC Rheintal (Švýcarsko), Olympia Lublaň, HKMK Bled, HK Tranj (Slovinsko), EHC Waldkraiburg, Young Lions Leipzig, Eibären Berlín (Německo), WSV Broncos (Itálie), Eisrären Zell, Red Bull Salzburgh (Rakousko), Team Kämten, JR Bears Finland (Finsko), UTE Budapešt (Maďarsko) a Jockey Talent Academy (Česko).

A v takto obrovské konkurenci dokázal český celek vybojovat vítězství. V základní skupině tým HTA vyhrál všechna tři utkání, ve finálové skupině si vedl úplně stejně tři zápasy = tři vítězství. Na velkém triumfu spojeného česko-slovenského družstva žáků U11 se podílel také brankář valašskomeziříčských Bobrů Michal Postava. V základní skupině se dostával do branky vždy zhruba na polovinu času, ve finálové skupině pak přišly další jeho velké chvíle. V utkání s finským týmem JR Bears Finland se dostal do branky za stavu 4:4 a do konce utkání už gól neopustil a jeho tým vyhrál 8:4.

Poslední duel s ruským celkem Hawks Moskva odchytal Michal Postava celé a výrazně se tak zasloužil o prvenství na turnaji. „Byl to krásně připravený a organizovaný turnaj. Když na konci hráli českou hymnu pro vítěze, tak jsme byli všichni dost naměkko. Investovaný čas i peníze jsme vůbec nelitovali, právě naopak. Bylo to povedené a krásné zakončení sezony,"

Výsledky týmu Hockey Talent Academy (HTA) základní skupina: HTA SC Rheintal 3:1, Olympia Lublaň 11:0, EHC Waldkraiburg 11:0.

Finálová skupina: HTA JR Bears Finland 8:4, Hawks Moskva 6:1, UTE Budapešt 5:1.

Konečné pořadí: 1. HTA, 2. JR Bears Finland, 3. Hawks Moskva.

Skvěle reprezentoval i Lukáš Adámek

Ve stejném termínu se odehrál i velký turnaj mladých hokejových nadějí také v Mostě. Turnaj se jmenoval Easter Cup a byl pro hokejisty ročníku narození 2002 2003. Turnaje se účastnilo celkem dvanáct celků z celé republiky. Výběr Hockey Talent Academy (HTA) přihlásil do turnaje dva týmy. Do nominace za A tým HTA se dostal i hráč Bobrů Lukáš Adámek (ročník 2002). V celém turnaji prohrál jeho tým pouze v základní skupině se Šumperkem a se stejným soupeřem i ve finále celého turnaje. Celkově tak obsadil na turnaji druhé místo.

Konečné pořadí Easter cupu v Mostě: 1. HK MD Šumperk, 2.Hockey Talent Academy A, 3. HC Lužnice.