Jakou roli tedy David sehrál při vašem rozhodování?

Už jsme spolu něco odchytali. Začínali jsme v seniorské kategorii v Motoru. Strávili jsme tam pěkné dvě sezony. Dokázali jsme si vyhovět, docela se nám dařilo. Byli jsme spolu v kontaktu, poslouchal jsem od něj nějaké recenze. Bylo zajímavé, že bychom se mohli opět sejít a mohlo by to fungovat dál. Nějakou roli to sehrálo.

Ale zároveň budete konkurenty o místo ve vsetínském brankovišti…

(směje se) Byli jsme na to zvyklí, že jeden druhého chce porazit. Máme v tomto skvělý vztah, že se podpoříme, ale na druhou stranu chceme být lepší než ten druhý. Jednou už to fungovalo, proč by to nemohlo pokračovat i nyní? Je jasné, že každý gólman chce chytat.

Vašemu parťákovi ale závěr sezony vyšel výtečně. Nepočítáte s variantou, že začnete jako dvojka?

Teď tohle úplně neřeším. Do sezony je daleko a začne ten, kdo bude chytat lépe. Je dobře, že Davidovi konec vyšel. Sledoval jsem to, střelce Motoru trápil. Uvidíme, jak to bude. Je důležité, aby se vyhrávalo.

Nemrzí vás, že odešel Luboš Rob, další váš souputník z jihu Čech?

Je to škoda, jsme kamarádi, hodně by nám pomohl. Měl výbornou sezonu. Čekalo se, že po něm sáhne někdo z extraligy.

Co vás vlastně přilákalo do Vsetína?

Touha něco vyhrát a dokázat. V mužích jsem byl vychovávaný k touze postoupit. Vloni v Havířově mně tam něco chybělo. Rozhodl jsem se pro nabídku ze Vsetína a jsem za to moc rád. Doufám, že uděláme nějaký úspěch.

Budete mít usnadněnou cestu tím, že se zrušila baráž. Je to lákavé?

Pro prvoligové týmy je to přívětivější varianta. Věřím, že budeme útočit na nejvyšší pozice a budeme hrát dobrý hokej. Uvidíme na konci sezony, co z toho bude. Každý chce něco vyhrát. Zatím se tady skládá silné mužstvo. Bude na nás, jak se semkneme. Sezona bude ale hodně těžká, adeptů je víc, každopádně bychom měli patřit k úplné špici.

Jak vůbec vnímáte zrušení baráže? Je to spravedlivější, nebo baráž ukázala rozdíl mezi extraligou a první ligou?

Těžko říct. Z pohledu týmů první ligy, které projdou play-off, přijdou o hodně hráčů. Není to vůbec lehká cesta. Extraligový tým má volno a může se v klidu připravovat. Na druhou stranu konfrontace může něco ukázat. Pro nás v první lize je to zajímavější varianta. Posledním zápasem v první lize se může slavit postup. Extraligové kluby ale mohou mluvit jinak. Pro ně je to strašák. Záleží, v jakém klubu hráč je.

I vy jste nakoukl do extraligy v dresech Liberce a Karlových Varů. Co vám to ukázalo?

Byly to krátké štace, byl jsem tam dva měsíce. Při zranění Jána Lašáka si mě vytáhli z Budějovic. Spíš jsem měl vyřízené střídavé starty, ale moc šancí jsem nedostal. O extralize toho moc nevím. Zázemí a profesionalita hráčů jsou na vysoké úrovni. Jednou bych si ji chtěl zachytat trochu stabilněji, než jen každoročně přes střídavé starty, a prakticky moc zápasů z toho nebylo. Uvidíme, jestli se toho dočkám.