„V mužích se mi to v životě nestalo, to samé platí o juniorech a dorostu. Možná někdy v žáčcích, ale ani tam asi ne,“ smál se po úctyhodné kanonádě Petr Mokrejš.

Hokejisté Vsetína v zápase s Uničovem především chtěli odčinit předchozí domácí nezdar s Novým Jičínem (1:3). A povedlo se jim to dokonale. Už po první třetině vedli 4:0 a v polovině zápasu už to bylo 6:0.

„Zápas s Jičínem, to byla ostuda a tragédie z naší strany. Tentokrát jsme chtěli hlavně dobře začít a na soupeře vlétnout, což se nám podařilo,“ pochvaloval si útočník, jenž před Vsetínem, oblékal jen dresy dvou klubů – mateřského Zlína a Dukly Jihlava.

A právě Mokrejš hned po půlminutě hry odstartoval gólové hody Na Lapači a především svoji soukromou kanonádu. Ještě do první přestávky dal další gól, ve druhé části přidal dva a svoje dílo dokonal ve 45. minutě pátou trefou.

„Hrálo se mi od začátku parádně. Když jsem dal hned na začátku první gól a ještě v první třetině další, člověk hned hraje mnohem více v pohodě,“ usmíval se spokojený hokejista, který v předchozích 24 zápasech dal devět gólů.

Jeho brankové galapředstavení se zastavilo až ve 45. minutě na čísle 5. „Jsem moc rád, že jsem dal tolik gólů. Ale nejméně stejně důležité je, že jsme vyhráli a to ještě tak vysoko,“ ulevil si šťastný střelec.

Mokrejšův mimořádný střelecký výkon jej samozřejmě bude něco stát. „Dostanu to brzy vyměřeno. Kluci v kabině už si mě hodně dobírali hned po zápase a dost jsme se nasmáli. Za hattrick prý tady bývá pro kabinu grilované koleno, za čtyři branky kaviár. A co jsem tak pochopil z řečí kluků, tak za pět gólů asi budu muset zabít celou krávu,“ smál se Mokrejš.

Když 32letý borec zapátral v paměti, ani si nemohl vzpomenout, kdy dal naposledy tolik branek. „V mužích se mi to v životě nestalo, to samé platí o juniorech a dorostu. Možná někdy v žáčcích, ale ani tam asi ne,“ smál se Petr Mokrejš, jenž je ve Vsetíně od začátku sezony na střídavý start z extraligového Zlína.

Pomůžou mu jeho góly v návratu do sestavy Zlína? „To je spíše otázka pro trenéra Zlína pana Veneru. Já přece nemůžu přijít do Zlína s tím, že jsem dal pět gólů a tak tady mě máte. Ani nemám nijak přesně určeno, že dám tolik a tolik gólů a půjdu zpátky. Jsem teď prostě na plný úvazek ve Vsetíně a makám na sto procent. Pokud přijde šance od Zlína, budu samozřejmě velmi rád, ale teď jsem ve Vsetíně,“ popisuje svou situaci útočník, jenž má doma zlatou medaili ze zlínské mistrovské sezony 2003 –2004.