Valaši se už ve čtvrté minutě duelu dostali do vedení, díky přihrávce zkušeného Kucharczyka se prosadil Půček. Do konce úvodní třetiny se ale Pražané díky Knotkovi dočkali vyrovnání.

O zápase rozhodla druhá třetina. Ve 25. minutě se v brankovišti hostů strhla pořádná mela, kterou gólman Málek odnesl vynuceným střídáním. Vsetín navíc musel jít do tří, čehož domácí brzy dvakrát dokázali využít. Jonák za stavu 1:3 trefil tyč, Slavia naopak do konce dějství ještě dvakrát udeřila.

Lukáš Plšek, hlavní trenér Bobrů: "Byla to neskutečná, ohromná zkušenost! S Tomášem Vašicou jsme ve dvou skládali, zabezpečovali tým. Hodně jsem do toho nakoukl, otevřelo mi to oči."
Kouč Bobrů Plšek o budoucnosti nebo Chance lize: Tým II. ligy nemůže postoupit

Vsetín v závěrečné části snížil na rozdíl dvou branek, z jeho strany to ovšem bylo vše. V úterý bude v Praze odvracet první mečbol.

Chance liga, 3. čtvrtfinále

HC Slavia Praha – VHK ROBE Vsetín 5:3 (1:1, 4:0, 0:2), stav série: 2:1

Branky a nahrávky: 16. T. Knotek (P. Kafka, Kern), 27. Vlček, 27. Kern (Poletín, T. Knotek), 37. P. Kafka (T. Knotek), 38. Kružík (Vlček) – 4. R. Půček (Kucharczyk), 50. Smetana (A. Zeman, Hořanský), 58. Rob (Smetana, Jonák). Střely na branku: 31:34. Vyloučení: 12:8. Vyšší tresty: 1:3. Trestné minuty: 29:46. Využití: 3:1.

HC Slavia Praha: M. Michajlov (M. Holík) – Daniel Krejčí, Hejda, Barák, Mikuláš Hovorka, Zelingr, R. Havel, T. Duda – J. Doležal (A), Poletín (C), M. Ondráček – T. Pšenička, P. Machač, Kružík – P. Kafka, T. Knotek (A), Kern – R. Všetečka, Vlček, Jaroslav Brož.

VHK ROBE Vsetín: J. Málek (25. Gába) – Jerofejevs, Ondračka, Smetana, Š. Jenáček, J. Říha, Hryciow, Buchta – Jonák (C), R. Vlach, Rob – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Berger, Venkrbec, Hořanský – Gago, Pitule, A. Zeman.

Rozhodčí: Kostourek, Pilný – Jindra, Štofa