„V rámci pilotní studie bude mít nově přístup na utkání až 300 osob, uvedených na seznamu dlouhodobých partnerů klubu, které se prokáží negativním RT-PCR nebo antigenním testem ne starším než osmačtyřicet hodin. Usazeny budou v oddělených vnitřních prostorech s kapacitou nejvýše deseti osob, s časově oddělenými příchody a odchody," stojí oznámení v tiskové zprávě Českého hokeje.

Jak Tipsport extraliga, tak Chance liga se do této chvíle hrály před prázdnými tribunami.

Levnější testy

Zároveň bylo potvrzeno, že kluby v obou nejvyšších soutěžích na českém území budou moci využívat levnější variantu antigenních testů na koronavirus.

„Povinné vyšetření hráčů, rozhodčích a členů realizačních týmů metodou RT-PCR lze nahradit podobně jako v dalších zemích a soutěžích tzv. antigenními testy s tím, že musí být provedeny nejdříve 48 hodin před utkáním," lze se rovněž dočíst v tomto dokumentu.

Testování se nebude vztahovat, na osoby „které onemocnění prodělaly, prošly předepsanou izolací, nejeví klinické příznaky a od jejichž prvního pozitivního testu neuplynulo více než devadesát dní."

O úpravě zmíněných podmínek v návaznosti na výnos Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 4. prosince 2020 rozhodl prezident Českého hokeje Tomáš Král.