„Čeká nás zápas, ve kterém nemáme co ztratit. Lovosice budou pod tlakem, na druhou stranu již budou kompletní. Vzájemné duely jsou ale vždy vyrovnané a i přes náročné cestování jedeme bojovat. Z kluků cítím velké odhodlání,“ potěšil fanoušky slovenský stratég, který ale žádné speciální prémie, motivaci nechystá.

„Žádná vítězná společná svatomartinská husa není v plánu,“ směje se Dávid, který na druhou stranu miluje dobré jídlo. „Husa, kačena, to je moje, zbožňuji je! Pokud se objeví na jídelníčku někde okolo v restauraci, určitě neodolám. Stejně jako kačena či husa patří u nás vedle kapra tradičně k Vánocům,“ přiznal trenér Zubří, jehož výběr se ve středu naladil vítězně v Českém poháru, když ve čtvrtfinále zvítězil na palubovce lídra I. ligy a regionálního rivala ze Vsetína (36:27).

Jak jste využili čas reprezentační přestávky?

Tradičně jsme si především odpočinuli od házené, měli prodloužený víkend, který jsem i já rád využil k návštěvě domova. Co se přípravy týče, prostřídali jsme atletické tréninky na dobití baterek s herními, ale nic speciálního jsme bez opor nedělali. Tradičně nám totiž chyběli reprezentanti, nyní čtyři, což je na naše poměry ale málo.

Jak jste spokojeni s rozehranou sezonou, průběžným 8. místem?

Je to takové, jaké je. Tam, kde jsme měli vyhrát, jsme uspěli, kde jsme mohli, tam jsme bohužel padli. Strašná škoda, že z palubovek soupeřů s výjimkou duelu ve Strakonicích jsme nezískali žádný zajímavý skalp.

Při pohledu na skóre (225:210) je Zubří nejméně inkasující tým, ale také druhý nejméně gólově úspěšný, což bývalo u Zubří obráceně. Je to dobře?

Vůbec, nedává to logiku, představa byla opačná. Přitom ani přípravné zápasy změně nenasvědčovaly. Na druhou stranu Štěpán Krůpa má fantastickou fazónu, ale trápíme se v útoku. Je to ale tím, že nám odešli střelci, chybí nám zraněný Mazurek a nové kanonýry hledáme, dozrávají nám. Musíme být trpěliví.

Jaký je tedy zdravotní stav týmu?

Uplynulá sezona v tomto směru byla šílená. I tak jsou ale aktuálně mimo hru dlouhodobě Palát s Hybnerem, do hry se ale už pozvolna vrací Šišák.