Zdroj: Jan Škrle

„Spravili jsme si chuť, ale nutno podotknout, že domácí p odchodu tří klíčových hráčů nemají kvalitu, jako loni. Koncentrovaným výkonem jsme nepřipustili žádné drama, po přestávce se tak mohli do hry zapojit mladí,“ potěšilo kouče Zubří Petera Dávida.

„Základem klidného a pohodového duelu dal podařený úvod., kdy nás mezi tyčemi podržel Štěpán Krůpa. Celý čas jsme hráli koncentrovaně, rozhodla naše větší kvalita. Jsem spokojen,“ poznamenal slovenský kouč.

Zubří v sobotu večer působilo u Otava jako vyspělejší a kompaktnější tým se skvělými výkony gólmanů. Domácí znovu doplatili na špatnou koncovku a prostupnou obranu.

Extraligové házenkáře Zubří by měl táhnout Matěj Havran.
Zuberský Havran: Bylo to zmaření brankové příležitosti. Pravidla zní jasně!

„Chtěli jsme hrát aktivně, jeden na jednoho, protože v tom máme sílu. V prvním poločase se nám to dařilo, ztroskotali jsme však na neproměňování šancí. Druhé dějství jsem vůbec nezvládli. Děláme laciné chyby, které nás srážejí dolů. Pak už se těžko dostáváme zpátky. První půle byla z naší strany celkem slušná, v následné i vinou našeho způsobu bránění a tím, že jsme trošku odešli fyzicky, si Zubří cestu za vítězstvím pohlídalo," sportovně uznal strakonický trenér Michal Zbíral.

Královopolští házenkáři (v modrém) mají před odvetou evropského poháru EHC Cup proti Zubří šestigólový náskok.
Zubří úvod poháru nevyšlo, musí smazat šestibrankové manko

Zubří si další extraligový zápas s Jičínem odložilo na neurčito, aby mohlo v sobotu odehrát domácí odvetu prvního kola Evropského poháru s Brnem, kde se pokusí smazat šestibrankové manko ze středy. „Je v našich silách ztrátu smazat. První duel se nám jednoduše nepodařil, prostě zápas blbec,“ mávl rukou trenér Zubří, jenž vedle dlouhodobě zraněných Paláta s Hýbnerem bude postrádat i Šišáka, otazník visí nad Kyryljukem.

„Brno je někde jinde, než loni. Jsou zdraví a hlavně posílili a peníze střílí góly. Známe sílu a slabiny soupeře, nachystáme se co nejlépe,“ hlásí a uklidňuje valašské fanoušky trenér Robe.

„Před našim skvělým publikem budeme silní, šestibrankové manko není nedostižné. Budeme bojovat, hrát nejlépe, jak umíme a po zápase se spočítají góly. Určitě chceme vyhrát a postoupit,“ dodal odhodlaně Peter Dávid.

STRAKONICE – ROBE ZUBŘÍ 22:34 (8:15)

Nejvíce branek: Nolč 4, Sedláček 3, Krejčí 3, Landsinger 3 – Kucsera 6, Kaminski 6, Bajer 5. Rozhodčí: Beňuš, Háza. Sedmimetrové hody: 5/3 – 4/3. Vyloučení: 6:5. Diváci: 215

Výsledky 2. kola: Nové Veselí – Plzeň 27:30 (14:16), Kopřivnice – Maloměřice 34:26 (14:14), Jičín – Karviná 26:30 (11:14), Lovosice – Brno 24:25 (12:16). Neděle: Frýdek-Místek – Dukla Praha (17:00). Hranice – volný los.