„Věděl jsem, že to bude nesmírně těžký zápas. Asi ještě nikdy jsem neměl tak propocené tričko, jak dneska,“ rozdýchával emoce po napínavém utkání domácí kouč Peter Dávid.

Úvod zápasu byl ve znamení souboje Nového Veselí s Dušanem Palátem. Hned pět branek domácích z úvodních šesti vsítila zuberská střední spojka. K mladému házenkáři se postupně přidal i zbytek týmu a Zubřané vyhráli první poločas 16:14.

„Začátek utkání byl kvalitní z obou stran, oba týmy měly za poločas dohromady jen pět technických chyb. Měli jsme být ale v první půlce lepší na obraně, sebrat Zubří víc sil. Věděli jsme, že dneska nemá tolik hráčů do rotace, ale bohužel se nám to nepovedlo,“ litoval promarněné šance trenér Nového Veselí Jan Běloch.

Ve 37. minutě se dostali hostující na dostřel jediné branky a zuberský trenér bral oddechový čas. Po něm nadále oba týmy bojovaly o každý míč a zápas zůstal vyrovnaný až do poslední pětiminutovky. Tu Valaši vyhráli 4:1 a dali tak finální tečku za dalšími dvěma body do extraligové tabulky.

„Konečně jsme dnes zvládli ten big point, kdy jsme v oslabení udělali dvě obrovské chyby a bylo to jen o jeden gól. Ten moment, který nám vždycky utíká, jsme dnes zvládli a jsem za to strašně rád i za manšaft. Zvlášť když jsme měli takové problémy ohledně rotace hráčů,“ popsal kouč Zubří Dávid, kterému ze základní sestavy vypadl Mořkovský a Mika.

Nyní čeká Zubřany desetidenní pauza, kterou vyplní reprezentační sraz. „Chceme držet krok s vrchem tabulky a jsem rád, že do reprezentační přestávky jdeme s vítězstvím. Nedokážu si představit, že bychom po Frýdku-Místku, Lovosicích a Karviné zase pustili další dva body. Doufám, že se během pauzy všichni doléčí, protože nás čeká pekelný program,“ dodal na závěr zuberský trenér Dávid.

ROBE ZUBŘÍ – NOVÉ VESELÍ 28:23 (16:14)

Zubří: Krupa, Krůpa – Palát 13/4, Mazurek 5, Přikryl 4, Mičkal 2, Havran 2, Hybner 1, Galia 1, Bajer, Cibulec, Weintritt, Mancl, Randýsek, Šišák, Kyryljuk.

Nejvíce branek Nové Veselí: Flajsar 7/1, Tomášek 5, Gregorovič 4. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 5/4 – 1/1. Vyloučení: 3:3. Diváci: 684.

DAVID JANOŠEK