V dosavadní sezóně získali Hraničtí pouze dva body za výhru proti posledním Strakonicím a málokdo věřil, že v sobotu přidají další. Úvodní minuty, kdy Zubřané dali rychlé tři branky, tomu i odpovídaly. Pak se ale hra vyrovnala, a ačkoliv bylo Robe vždy napřed, do výrazného vedení se nedostalo.

„Neměli jsme v Zubří co ztratit. Přijeli jsme si tady zahrát naši hru a docela se nám to dařilo. Mrzí mě, že v určitých momentech nejsme schopní to udržet. Že jsme ještě trochu zbrklí,“ komentoval utkání trenér Hranic Radim Brož.

Extraligoví házenkáři Zubří v předehrávce 9. kola padli v Brně o čtyři branky.
Finiš házenkářů Zubří se v závěru zadrhl, padli v Brně

Ve 45. minutě vedli Zubřané už jen o dvě branky a domácí kouč bral timeout. Valaši se pak opět dostali do vedení o šest branek a závěr si už pohlídali. K ideálnímu výkonu však měli daleko.

„Dnes to pro nás bylo hodně upracované vítězství. My se vlníme na sinusoidě mezi tím soupeři utéct a tím vrátit ho do zápasu. Bojujeme se stabilitou výkonnosti. Splnili jsme naši povinnost, máme body, se kterými jsme počítali. Výkon z dnešního zápasu si vyříkám až s hráči,“ byl po zápase nespokojený zuberský trenér Peter Dávid, jehož tým je aktuálně na osmém místě tabulky.

Nyní čeká celou extraligu reprezentační přestávka. „Jsem rád, že ta pauza je a že se pár dní neuvidíme. Budeme trénovat jen čtyři dny. Posuneme se trochu ve fitness a v atletice. Odpočineme si od zápasů a i od balónu,“ prozradil plány na příští dva týdny domácí kouč Dávid.

Ten stále netrpělivě vyhlíží návrat zraněných hráčů. Příliš radosti mu však tento týden nepřinesl.

Vsetínští hokejisté. Ilustrační foto.
Kubiš s Jonákem během 65 vteřin zařídil obrat, Vsetín udolal Jihlavu

„Naděje zhasla. Tento týden si Dušan Palát po jedenáctiměsíční pauze zlomil prst a je po operaci. Přitom měl už do dnešního zápasu zasáhnout. Je nás dost, ale počítali jsme s ním. S Ondrou Mikou by měli být leadery útočné hry,“ prozradil Dávid po sobotním utkání.

„Na Dušana i Lukáše Hybnera budeme čekat asi do ledna. Malé světýlko svítí u Filipa Šišáka, že ho po reprezentační přestávce uvidíme zase na tréninku,“ dodal k možným návratům zuberský trenér.

DAVID JANOŠEK

HC ROBE ZUBŘÍ – TJ CEMENT HRANICE 28:23 (14:10)

Zubří: Krůpa, Dufek – Mičkal 7/3, Kyryljuk 6, Kaminski 5, Havran 4, Kucsera 2, Bajer 1, Přikryl 1, Přerovský 1, Mancl 1, Cibulec, Mika, Randýsek, Durović, Krupa.

Nejvíce branek Hranic: Padalík 6/2, Piwko 6/3, Pelák 4. Rozhodčí: Kremláček, Procházka. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/5. Vyloučení: 3:2. Diváci: 734.