Po Matěji Havranovi (Maďarsko), Pavlu Bajerovi (Karviná) a Dušanu Palátovi (KP Brno) v minulých dnech oznámil konec také trenér Peter Dávid. Zkušený kouč po třech letech angažmá na Valašsku se rozhodl pro návrat domů za rodinou do Německa.

Brankář Zubří Milan Malina
Brankář Malina: Když jsem v Zubří začínal, vypili jsme taťkovi půl špajzu!

„V poslední době pro mne bylo neustálé pendlování mezi Německem a Zubřím stále více náročnější a moc mi chyběl kontakt s rodinou,“ označil hlavní důvod pro změnu slovenský kouč.

„Bylo na čase bilancovat a situaci vyhodnotit. Toto vedlo k složitému, ale nutnému rozhodnutí nepokračovat v práci pro zuberský klub. Zubří mi za ty tři roky obrovsky přirostlo k srdci a rozhodnutí pro mě bylo velice těžké, nicméně v tento moment rozhodly především rodinné a osobní důvody,“ zopakoval pro klubové stránky trenér.

Trenér fotbalistů Hrachovce Dušan Janošek.
Hrachovec uhájil svůj klenot a vyhlíží ještě jeden! Chce pohár, postup neřeší

Vedení valašského klubu rozhodnutí trenéra respektuje a intenzivně pracuje na řešení situace s cílem navázat na koncepční práci a sportovní rozvoj klubu. „Peterovi děkujeme za jeho odvedenou práci,“ vzkázali oficiální cestou zástupci vedení zuberského klubu, kabiny a trenéři.